Додому Новини регіону

Міністр ВПС США готовий ризикнути: політ на F-16, керованому штучним інтелектом

Фото: Pinterest

Нагадаємо: США закликають Росію негайно припинити ігри з ядерною безпекою та передати ЗАЕС Україні

Міністр ВПС США Френк Кендалл зробив сміливу заяву: він готовий здійснити політ на борту винищувача F-16, керованого штучним інтелектом (ШІ). Цей крок має на меті продемонструвати світові надійність та потенціал автономних технологій у сфері військової авіації.

Хоча пілотуватиме літак ШІ, у кабіні все ж таки буде присутній пілот. Його роль полягатиме у спостереженні за роботою системи та наданні допомоги у разі виникнення непередбачуваних ситуацій.

Це не перший раз, коли США випробовують автономні літальні апарати. Минулого року ВПС США успішно провели тестовий політ F-16 без пілота, використовуючи лише програмне забезпечення.

Програма VENOM (Viper Experimentation and Next-gen Operations Model), яка стоїть за цими випробуваннями, прагне автоматизувати частину американського повітряного флоту. Її кінцевою метою є створення парку передових автономних дронів, на що вже виділено 6 мільярдів доларів.

Однак, експерти зазначають, що повністю автономні літаки – це ще далеко не реальність. Людський фактор все ще буде грати важливу роль, адже саме пілоти обиратимуть, які алгоритми ШІ запускати та зупиняти.

Політ Кендалла стане знаковим кроком у розвитку автономних технологій. Він продемонструє світові, що США вірять у потенціал ШІ та готові ризикувати, щоб впроваджувати інновації у військовій сфері.