Додому Новини регіону

Ініціатива протиповітряної оборони Німеччини для України провалюється, – Politico

Фото: відкриті джерела

Нагадаємо: Німеччина надає додаткове ППО

Німеччина стала фактично єдиною країною, яка зробила конкретні кроки щодо зміцнення української протиповітряної оборони, незважаючи на обіцянки та підтримку союзників. Про це повідомляє Politico.

Берлін вже передав Києву три з 11 батарей ЗРК Patriot, понад 50 систем Gepard та ракети “повітря-повітря” для захисту від ворожих атак. Водночас, інші країни не поспішають наслідувати приклад Німеччини.

Німецькі політики активно закликали союзників виконати свої зобов’язання щодо постачання Україні систем ППО, зокрема Patriot, але їхні зусилля поки що не дали результатів.

Хоча німецька ініціатива “Негайні дії з протиповітряної оборони” охоплює й інші системи ППО, саме Patriot вважаються найбільш ефективними проти російських атак, а українські військові вже навчені їх використовувати.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив наявність систем, які можуть бути передані Україні, але процес їхнього постачання виявився складним.

Поки що інші країни беруть на себе менші зобов’язання, обмежуючись фінансуванням або наданням матеріалів та ракет. Бельгія, Данія, Норвегія, Канада і Нідерланди погодилися фінансувати програму, а Франція, Іспанія, Румунія, Литва, Бельгія, США і Велика Британія пообіцяли надати матеріали і ракети. Латвія також висловила бажання приєднатися до програми.