Нагадаємо: Донецька область отримає 1,1 мільярда гривень на фортифікаційні споруди
У Донецькій області активно проводяться роботи зі зведення військових інженерно-технічних фортифікаційних споруд. На різних лініях оборони цим займаються різні структури: Сили оборони України, військові адміністрації та державні замовники.
За даними Донецької обласної військової адміністрації (ОВА), першу лінію оборони зводять військовослужбовці Збройних Сил України та інших військових формувань Сил оборони. Військові адміністрації населених пунктів беруть участь у будівництві другої лінії оборони, дотримуючись обмежень безпекового характеру.
ОВА наголошує, що саме державні замовники, включаючи військові адміністрації, відповідають за зведення третьої лінії оборони. Фінансування будівництва здійснюється з державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством.
На території області залишилися чотири військово-цивільні адміністрації, громади яких окуповані та які не займаються побудовою ліній оборони.
Проблеми з фінансуванням та ефективністю витрат на фортифікації були озвучені народним депутатом від “Слуги народу” Олександром Федієнком. Він зазначив, що питання щодо фортифікаційних споруд назрівали давно і не пов’язані з останніми подіями на Харківщині. Федієнко також підкреслив важливість перевірок ефективності використання коштів.
“Проблеми існують завжди, важливо зрозуміти, наскільки вони критичні, як їх можна виправити та хто несе відповідальність”, – зазначив він.
Крім того, нардеп акцентував увагу на дефіциті безпілотників та засобів радіоелектронної боротьби у військах, попри витрачені на це кошти. Він наголосив на необхідності вирішення цих проблем для забезпечення належного рівня оборони.