21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи – свято, яке присвячене двом доленосним подіям в історії країни: Помаранчевій революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років.
Помаранчева революція
Помаранчева революція розпочалася після оголошення результатів другого туру президентських виборів 2004 року, за якими перемогу здобув Віктор Янукович. Однак опозиція звинуватила владу у фальсифікаціях, і в країні розпочалися масові протести.
Протестувальники вимагали перерахунку голосів і проведення нового туру виборів. Внаслідок тривалих переговорів між опозицією та владою було оголошено про перемогу Віктора Ющенка.
Революція Гідності
Революція Гідності розпочалася 21 листопада 2013 року, коли в Києві на Майдані Незалежності відбулася акція протесту проти рішення Кабінету Міністрів України призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.
Протести швидко переросли у масовий рух за відставку президента Віктора Януковича та зміну політичного курсу країни.
Найбільш трагічними днями Революції Гідності стали 18–20 лютого 2014 року, коли у Києві відбулися сутички між протестувальниками та силовиками. Внаслідок обстрілу з боку снайперів загинуло понад 70 людей, які стали Героями Небесної сотні.
Після кривавих подій 20 лютого 2014 року Віктор Янукович втік з України. У країні відбулися позачергові президентські вибори, на яких перемогу здобув Петро Порошенко.
День Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи – це свято, яке нагадує нам про героїзм людей, які боролися за незалежність і європейське майбутнє України.
Цього дня ми вшановуємо пам’ять Героїв Небесної сотні і всіх, хто віддав своє життя за Україну.
Нагадаємо, нові дати державних свят в Україні.