Додому ПАСновини - про спорт

Спортивна Донеччина: попри війну, атлети здобувають нові вершини

2023 рік, незважаючи на повномасштабне російське вторгнення, став для спортивної Донеччини роком стійкості, незламності та нових перемог.

Атлети Донеччини продовжують тренуватися, змагатися та здобувати високі результати, прославляючи свої громади, регіон та всю Україну на всеукраїнських та міжнародних змаганнях.

Нагадаємо, донецькі спортсмени підкорюють світові та українські вершини.

Прагнення до кращого

Окрім здобуття престижу, спортсмени мають й особисту мотивацію: виконання нормативів та отримання спортивних розрядів та звань. Кожен вид спорту має свої умови та вимоги, але спільним є прагнення до самовдосконалення та досягнення нових вершин.

Нові розряди та звання

У 2023 році 127 атлетів Донеччини виконали перший спортивний розряд: 71 представник олімпійських видів спорту та 56 неолімпійців. 204 атлети стали кандидатами в майстри спорту України: 88 олімпійців і 116 неолімпійців.

Найактивніші громади

Лідерами за кількістю здобутих спортивних розрядів стали:

  • Бахмутська міська громада (64);
  • Краматорська громада (58);
  • Мирноградська громада (43).

Майстри та заслужені майстри

Звання «Майстер спорту України» в 2023 році отримали 45 спортсменів з 10 олімпійських, 8 неолімпійських видів спорту та 2 видів спорту серед осіб з інвалідністю.

9 спортсменів стали майстрами спорту України міжнародного класу, а 4 атлети – Костянтин Мусієнко, Олександр Рубець, Ярослав Коюда та Микола Жабняк – отримали найпрестижніше звання «Заслужений майстер спорту України».

Тренерська майстерність

Почесного звання «Заслужений тренер України» удостоїлися два тренери: Олексій Іванько (радіоспорт) та Олександр Земечев (дзюдо серед осіб з порушеннями слуху).

Підтримка та віра в майбутнє

Донецька область пишається своїми спортсменами та тренерами, щиро дякуючи їм за невтомну працю, стійкість та віру в перемогу.

Вітаємо здобутками та бажаємо нових вершин, особистих рекордів та гучних перемог!

Спортивна Донеччина житиме!