Додому Новини Лиманщини

Відновлення лісу після війни: біля Лимана висадили 16 тисяч саджанців сосни

Фото: ДП “Лиманське лісове господарство”

Близько 16 тисяч саджанців сосни висадили на території Лиманського лісгоспу. Ці деревця виростили у Львівській області з насіння, зібраного у Лиманських лісах.

Робота з відновлення лісу розпочалася на початку осені 2022 року. Саджанці висадили на площі 6 гектарів, де раніше був знищений ліс у ході бойових дій.

«Ця ділянка лісу вже перевірена саперами, тому працювати там відносно безпечно», – сказав директор Лиманського лісгоспу Олексій Приходько.

Саджанці, якими відновлюють ліс, прибули з заходу України. Їх виростили з насіння, зібраного під Лиманом, у Львівському лісовому селекційно-насіннєвому центрі за допомогою сучасної шведської техніки.

Для пришвидшення роботи лісоводи використовують спеціальні інструменти – посадкові труби Pottiputki. У підприємстві віддають перевагу саджанцям із закритою кореневою системою, бо вони добре приживаються.

Відновлення лісу після війни – це важлива робота, яка має важливе значення для екології регіону. Ліси очищають повітря, захищають від ерозії ґрунту та є домом для багатьох видів тварин.

Нагадаємо, начебто вчора прийшов працювати у Дробишевське лісництво ДП «Лиманське лісове господарство» Андрій Віталійович Колісник, а з того часу вже минуло 25 років.