Додому Новини Лиманщини

ВЕЛИКОДНЯ МАЙСТЕРНЯ

Нагадаємо: В Ярівському ОКП відзначили Міжнародний день дитячої книги: Виховний захід ‘Хліб годує тіло, а книга – розум’

9 квітня 2024 року в освітньому хабі «Донеччина» почала роботу «Великодня майстерня», до якої були запрошені учні, батьки та педагоги Лиманщини, які тимчасово мешкають у столиці нашої Батьківщини – місті Київ. Майстерку з писанкарства проводив майстер традиційних народних ремесел, засновник музею писанкарства в місті Бахмут Дмитро ДЕНИСЕНКО.

Майстер розповів присутнім про історію писанки, як явища, яке починається з далекого минулого, в якому вона була важливим елементом різноманітних обрядів і ритуалів. Яйце є символом початку, символом нового життя, відродження, таке значення відомо було всім народам в давнину, таким воно залишилося і до сьогодні. З давніх-давен писанка служила оберегом для її власника. Дуже часто, коли вміст писанки висихав, але залишався всередині, така писанка нагадувала цокотушку, яку використовували для забави малечі. Також таку писанку використовували, щоб відганяти цим звуком під час струшування злих духів і нечисту силу.

Протягом заходу учасники знайомилися з писачками та правилами розписування яєць гарячим воском, нанесення на них орнаменту та різнокольорової фарби, особливостями видування розписаних сирих яєць за допомогою спеціального фену або механічно, за принципом надування кульки. З метою дотримання безпеки життєдіяльності, виконання кожного завдання було керовано майстром, який надихав учасників на позитивну творчу працю по створенню шедеврів.

Присутні отримали багато знань, умінь та навичок, щодо національних традицій по створенню оберегу українців – писанки, яку отримали на згадку про участь у майстерці.