Додому Новини Лиманщини

Освіта Лиманщини у 2024 році: патріотизм, підтримка талановитих дітей та онлайн-навчання

Гімназія. Фото: Вільне Радіо

2 мільйони 565 тисяч 800 гривень – саме таку суму планується витратити на освіту у Лиманській громаді у 2024 році. Про це йдеться у програмі економічного та соціального розвитку громади, оприлюдненій на сайті Вільного радіо.

Нагадаємо: 9,1 мільйона гривень на соціальну підтримку: кому допоможуть у Лиманській громаді?

Більшу частину коштів – 1 мільйон 500 тисяч гривень – буде спрямовано на утримання міського центру позашкільної роботи. Цей центр відіграє важливу роль у розвитку талановитих дітей, надаючи їм можливість навчатися у 12 гуртках.

Другим за величиною пріоритетом є фінансування патріотичних заходів для дітей та молоді. На ці цілі виділено 501 тисячу гривень. Заплановано проведення 46 заходів, які допоможуть юним лиманцям виховати почуття патріотизму та любові до України.

Підтримка обдарованої молоді – це ще один важливий напрямок роботи. 103 тисячі 500 гривень буде витрачено на 55 заходів для обдарованих дітей, включаючи міські свята, конкурси, олімпіади та фестивалі.

Стипендії з місцевого бюджету отримають 44 юних жителі громади: 4 обдарованих дитини та 30 талановитих дітей. На це виділено 228 тисяч гривень.

Особливу увагу буде приділено підтримці дітей-сиріт. 45 тисяч гривень буде витрачено на придбання спортивної форми для 45 дітей-сиріт, а 36 тисяч 200 гривень – на виплати 20 учням-сиротам, які вже досягли 18-річного віку.

Інші статті витрат включають:

  • 37 тисяч 500 гривень на зберігання та доставку 3 тисяч підручників;
  • 100 тисяч гривень на підвищення кваліфікації 244 педагогів;
  • 67 тисяч 700 гривень на підключення до інтернету 7 закладів освіти;
  • 14 тисяч 600 гривень на навчання технічного персоналу.

Важливо зазначити, що всі заклади освіти Донеччини, за винятком двох релокованих, наразі працюють у дистанційному форматі через небезпечну ситуацію в регіоні. Тож заходи для дітей Лиманської громади, ймовірно, також проводитимуться онлайн.

Незважаючи на складні часи, влада Лиманської громади робить все можливе, щоб забезпечити юним жителям доступ до якісної освіти, підтримувати їхні таланти та виховувати у них почуття патріотизму.