Додому Новини Лиманщини

Небезпечна весна: 46 гектарів знищено вогнем, 3 будинки пошкоджено!

Фото: ГУ ДСНС в Донецькій області

Весна ще тільки почалася, а гектари відкритих територій вже охоплені вогнем. З початку березня на території Лиманської міської територіальної громади зареєстровано 16 випадків горіння на відкритих територіях, внаслідок яких знищено близько 46 гектарів сухостою та пошкоджено 3 будівлі приватного житлового сектору. Крім того, в результаті пожежі на території Дробишевського лісництва ДП «Лиманський лісгосп» вогнем знищено лісову підстилку на площі близько 1 гектару. Пожежі завдали шкоди навколишньому природньому середовищу, флорі та фауні.  

Рятувальники Лиманщини не припиняють нагадувати громадянам про заборону випалювання природних екосистем. Фахівці ДСНС проводять рейди в населених пунктах, під час яких доводять громадянам статистику пожеж та їх наслідків, закликають дотримуватися правил пожежної безпеки. Особливу увагу рятувальники звернули на забороні випалювання сухої рослинності та сміття на відкритих територіях, поблизу будівель та споруд, а також на присадибних ділянках. Разом із тим, надзвичайники прохали неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки в екосистемах – не кидати на землю недопалки та не використовувати відкритий вогонь.

Пам’ятайте, що за спалювання сухої трави, листя та інших рослинних залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Зокрема, згідно чинного законодавства, сума штрафу за порушення статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення для громадян становить від 3060 до 6120 гривень.

Фото: ГУ ДСНС в Донецькій області

Нагадуємо: ДСНС Донеччини: 26 вибухонебезпечних предметів знешкоджено.