Додому Новини Лиманщини

Лиманський ліс: відновлення після окупації

Фото: Східний варіант

За час активних бойових дій на території Лиманського лісничого господарства було пошкоджено мінімум 6,5 тисяч гектар лісів. Сьогодні гостро стоїть питання їхнього відновлення.

Нагадаємо: Відновлення лісу після війни: біля Лимана висадили 16 тисяч саджанців сосни.

Розмінування та ліквідація наслідків пожеж

Територія лісу разом із Лиманом була окупована з травня до жовтня 2022 року.

За цей час у лісі відбувалися пожежі, які ніхто не гасив. Багато дерев та рослин було втрачено. Більша частина лісу була замінована та із залишками снарядів.

Після деокупації “Лиманський лісгосп” відновлював свою роботу з нуля.

За допомогою супутникового моніторингу визначили, що внаслідок бойових дій було пошкоджено понад 6,5 тисяч гектар лісу. З них 1,2 тисячі гектар досліджені безпосередньо співробітниками лісництва, а 600 гектар станом на зараз уже розміновані.

Літо 2023 року виявилося вологим і не дуже спекотним, тому кількість пожеж була меншою, ніж зазвичай.

Проте будь-яка пожежа, яка виникала, перетворювалася на важку задачу, адже через мінування лісу проїхати до місця загоряння було складно.

Гасити вогонь допомагали пожежники та сапери. Зараз розмінування стоїть на паузі через погодні умови.

“Дистанційними методами ми виявляємо ділянки, які сильно пошкоджені лісовими пожежами та бойовими діями. І після цього спрямовуємо туди саперів, які їх розміновують. А ми вже здійснюємо заходи із ліквідації наслідків пожеж та бойових дій. Тобто прибираємо мертві дерева, робимо заходи зі зменшення пожежної небезпеки”, – розповідає Олексій Приходько.

За минулий рік співробітники лісгоспу висадили новий ліс на 27 гектарах.

Цього року планують продовжувати такі роботи та відновити ще близько 100 гектарів лісів, які були пошкоджені бойовими діями.

“Головний план на цей рік — розміновувати, здійснювати заходи із ліквідації наслідків бойових дій, тобто прибирати сухі, мертві та побиті дерева, і після цього засаджувати ці ділянки новим лісом”, – каже Олексій Приходько.

Відновлення Лиманського лісу ускладнюється його наближенням до лінії фронту.

“Але це залежить від динаміки бойових дій. Зараз ця динаміка не сприяє тому, щоб вкладати потенціальні інвестиції у відновлення. Якщо лінія фронту посунеться від Лиману — це вже інша розмова. Саме щодо відновлення будівель і споруд можна говорити в тому випадку, коли загроза їхнього повторного знищення буде відсутня”, – каже Олексій Приходько.

Куди звертатися, якщо ви бачите лісову пожежу?

Нагадуємо, якщо ви бачите ознаки лісової пожежі (відчуваєте дим або бачите його), телефонуйте на лінію 101.