Додому Новини Лиманщини

Лиманець очолив окупаційне підприємство за 7 тисяч рублів на місяць

Фото - Лиман. З відкритих джерел

Індустріальним районним судом міста Дніпра визнано винним у колабораціонізмі жителя деокупованого Лиману. Чоловік обійняв посаду головного інженера на окупаційному підприємстві, де займався ліквідацією наслідків бойових дій.

Нагадаємо, засуджений колаборант із Лиману Віктор Сітніков сподівається на обмін.

Під час окупації Лиману російські військові захопили майно «Укрзалізниці», зокрема комплекс споруд та устаткування Лиманських електромеханічних майстерень. На базі цього майна було створено нове підприємство, яке отримало назву «Дорожные электромеханические мастерские ГУП ДНР «Донецкая железная дорога».

У червні 2022 року майбутній фігурант справи написав заяву про працевлаштування на цю посаду. Він отримав посаду головного інженера, до його обов’язків входили інструктаж працівників, контроль за роботою особового складу та очолювання комісій з контролю витрат дизель-генераторів.

Однак у зв’язку з нестабільною ситуацією в окупованому місті підприємство діяло в обмеженому режимі. Його працівники займалися прибиранням та відновленням пошкоджених будівель, а також приймали замовлення на виготовлення металевих конструкцій.

Фігурант справи обіймав посаду головного інженера до вересня 2022 року, тобто до початку активної фази деокупації Лиману.

У судовому засіданні лиманець визнав вину частково. Він пояснив, що опинився на окупованій території, а жити не було на що. Йому обіцяли зарплату у розмірі 44 тисячі рублів, але за весь час роботи він отримав лише 7 тисяч рублів. Чоловік підтвердив, що мав можливість виїхати, однак, за його словами, це було дуже небезпечно.

Засуджений отримав 3 роки тюремного покарання з конфіскацією четвертої частини майна. Крім того, йому заборонено на 10 років обіймати будь-які посади в органах державної влади України та посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями на підприємствах, установах, організаціях державної форми власності.

Цей випадок є ще одним прикладом того, як окупанти намагаються залучити місцевих жителів до своєї влади. Однак, незважаючи на складні умови, багато українців залишаються вірними своїй країні та відмовляються співпрацювати з окупантами.