Додому Новини Лиманщини

Лиман на Різдво без ялинки: війна робить свята сумними

Різдвяні свята у Лимані цьогоріч пройдуть без традиційної ялинки на центральній площі. Таке рішення прийняли місцеві чиновники через загрозу обстрілів.

Це вже не вперше, коли війна заважає жителям Лимана відсвяткувати Різдво з особливою атмосферою. У 2022 році ялинка на площі також не горіла через бойові дії.

Замість ялинок на головних площах Донецької області – ілюмінація та новорічні фігури.

Слов’янськ, Добропілля та Костянтинівка – єдині міста в області, де цьогоріч встановлять святкові дерева.

В умовах війни більшість громад Донецької області вирішили не прикрашати ялинки на головних площах. Такі рішення прийняли в першу чергу через загрозу обстрілів у місцях скупчення людей.

У Слов’янську вже встановили новорічне дерево на центральній площі. Разом з ним – новорічні фігури. Центр міста прикрасили ілюмінацією.

Новорічна ялинка 2023-2024 у Слов’янську, Фото: Вільне радіо

У Добропіллі також планують прикрасити живу ялинку. У міськраді зазначають, що вже мають іграшки з минулих років, тож зараз бюджетних грошей на декор не витрачатимуть.

У Костянтинівці поки що остаточно не вирішили, чи прикрашати головну ялинку міста. Втім, в міськраді уточнюють, що якщо й оформлятимуть, то лише живе дерево, додатково штучну ялинку не встановлюватимуть.

Нагадаємо, з початку грудня у декількох лісництвах Донецької області мешканці, підприємці або установи можуть купити 10 або більше ялинок на різдвяні та новорічні свята. А за незаконний зруб ялинки у населеному пункті, лісі чи заповіднику можуть виписати штраф. Заплатити доведеться від майже 600 гривень до трохи більше ніж 4 тисяч.