Лісове господарство
Як засвідчив директор державного підприємства «Лиманське лісове господарство» Олексій Борисович Приходько, 27 тисяч гектарів лиманського лісу заміновані російськими окупантами. Три лісництва, а саме – Лиманське, Ямпільське, Дробишевське розтрощені, спалені, засмічені, як і центральна садиба лісового господарства. Російські вояки знищили щойно збудований Центр вирощування насіннєвого фонду лісового господарства, котрий був збудований за державною програмою «Велике будівництво». Основне дорогоцінне шведське обладнання з селекційно-насіннєвого Центру (20 мільйонів гривень) встигли вивезти у більш небезпечний куточок країни. А приміщення Центру окупанти зруйнували.
Донеччина – це не тільки терикони, шахти та металургійні заводи А в першу чергу унікальні ліси. До речі, лісовий фонд Донеччини складає – понад 200-х тисяч гектарів, окупанти знищили на сьогоднішній день понад 15 тисяч гектарів смарагдового царства Донеччини.
Постраждав суттєво і Національний парк «Святі гори». Він налічує понад 40 тисяч гектарів лісу, знищено чимало.
Одначе, Олексій Приходько людина здорового глузду та оптимізму, бо у своїх планах бачить відбудову лісового господарства від 3-х до 5-х років, а лісового фонду від 10-ти до 15-ти. А, можливо, й швидше, бо лісівники, особливо лиманські, працелюбні і творчі.
Нині у ДП «Лиманське лісове господарство» трудиться 20 чоловік із 100 за штатним списком. На рахунку лісгоспу було вісім пожежних машин. Залишилось три і то понівечені. Але лісівники, запевнили, що незабаром вони будуть , так би мовити, на ходу.
Коли Олексій Приходько зайшов у розтрощене ворогом колись охайне приміщення головного офісу господарства, то аж посміхнувся. Було з чого посміхатися з напису на шпалерах, який залишили росіяни: «Нам потрібен мир!». Та ще залишили на дошці повідомлень у Лиманському лісництві плани на день, де було написано «Z» та «Ю». А у нас по-іншому.
Лиманські лісівники у своїх планах мають розміновувати ліси, заготовляти дрова (до речі, торік забезпечили земляків 10 тисячами складометрів дров) для населення та готуються до висадження мільйонів саджанців сосни звичайної на звільненій від мін, снарядів, вибухових пасток лісової території.
Нині у Лиманському лісгоспі висадили понад 9 тисяч сіянців сосни звичайної.
У Всесвітній день лісів працівниками Лиманського лісового господарства було проведено відновлювальні роботи на 3,5 гектарах земель, де ліс був знищений внаслідок бойових дій. Ця робота стала можлива завдяки посадковому матеріалу, який вирощували колеги з Львівського лісового насіннєво-селекційного центру із насіння, зібраного лісниками Лиманського лісгоспу.
Ліси відіграють суттєву роль у екології та економіці громади. Відновлення лісів Лиманщини, важливий обов’язок лісівників.
Розпочали весняну посівну кампанію. Вже висіяно насіння сосни зібране лісівниками « ДП Лиманське ЛГ», що на Донеччині. З початком російської агресії лиманські лісівники втратили можливість вирощувати сіянці у своєму насіннєвому центрі. Але частина засобів виробництва знаходиться на місці – касети та рами під касети. Тож сіємо «лиманське насіння» у «лиманські касети» для відновлення лісів, які зазнали шкоди внаслідок війни.
«Ми всі добре знаємо одне, що ліс лиманський буятиме, завдяки працьовитим лісівникам на всі роки!» – на закінчення нашого діалогу сказав директор державного підприємства «Лиманське лісове господарство Олексій Борисович Приходько.
Слава Україні! Героям слава! Слава справжнім лісівникам, які відтворюють, боронять нашу смарагдову прикрасу планети Земля!