Додому Новини Лиманщини

Краматорська громада (з Лиманщиною) виділила на допомогу військовим 73 мільйони гривень

Краматорська, у тому числі Лиманська, громада виділила на допомогу військовим у 2023 році 73 мільйони гривень.

Довідка: Згідно з Бюджетним кодексом України, з бюджетів міст та громад не можна виділяти гроші військовим частинам, які не зареєстровані на території цих громад чи міст. Водночас посадовці не можуть виділяти гроші громади на допомогу військовим, якщо вони не сформують відповідні запити.

У Краматорській громаді захисники з 12 разів звертались по допомогу до місцевих посадовців. Станом на кінець жовтня цього року 9 з цих запитів вже задовольнили. Для цього з бюджету громади виділили 51,5 мільйона гривень. Ще три запити на той момент були у стадії розгляду посадовцями.

Також Краматорська громада виділила з бюджету 26,5 мільйонів гривень для допомоги місцевим поліцейським та правоохоронцям СБУ.

Гроші витратили на придбання запчастин для транспорту та спеціальної техніки, електрообладнання, інструментів, інженерної техніки, телевізори, комп’ютери та іміджеву продукцію.

У Лиманській громаді захисники надіслали два запити з проханням про допомогу. Суму та потребу військових не уточнили. Посадовці додали, що гроші спрямували “на захист важливих об’єктів економіки та об’єктів, які забезпечують життєдіяльність громади”.

У 2023 році бюджети Краматорської та Лиманської громад отримали від податків військових 408 мільйонів та 10 мільйонів гривень відповідно.

Скільки громади Донецької області у 2023 році отримали податків від військових та скільки виділили на допомогу захисникам:

Інфографіка: Вільне радіо

Ці дані свідчать про те, що громади активно допомагають своїм захисникам, незважаючи на складну ситуацію в регіоні.

Нагадаємо, Лиманська громада втратить 8 мільйонів гривень через передачу “військового” ПДФО до державного бюджету.

На основі інформації Вільне Радіо