Додому Новини Лиманщини

Евакуація дітей з прифронтових населених пунктів Донеччини: заклик до безпеки

Фото: скріншот з відео

Шановні мешканці області!

Безпекова ситуація у регіоні за останній тиждень значно погіршилась. Щодня ворог обстрілює наші міста та села з усіх наявних видів озброєнь. Зокрема, окупанти використовують балістичні ракети та надпотужні авіабомби. На жаль, щодня маємо поранених та загиблих.

З огляду на постійні важкі обстріли, на засіданні регіональної комісії ТЕБ та НС прийняли важливе рішення про евакуацію родин з дітьми з деяких населених пунктів області.

Зокрема, необхідно вивезти дітей з Лиману, сіл Липове, Нове, Карпівка, Ставки Лиманської громади, села Прогрес Гродівської громади та селища Зоря Іллінівської громади. Наразі чекаємо на погодження цього рішення від Координаційного штабу з питань проведення обов’язкової евакуації населення в умовах воєнного стану.

Вкотре закликаю – евакуюйтесь до більш безпечних регіонів України. Знаходячись в області, ви ризикуєте своїм життям та життями своїх близьких.

Ми докладаємо всіх зусиль, щоб стримати ворога та не дати можливості йому просунутися, аби громадяни могли продовжувати жити та отримувати соціальне забезпечення від держави.

На цьому тижні оглянув заклади соціального захисту населення та пенсійного забезпечення. На часі маємо завдання забезпечити для наших громадян максимально безпечні умови отримання цих послуг.

На початку тижня мав нагоду особисто привітати талановитих дітей Донеччини — 23 учні з нашої області здобули нагороди на олімпіадах та конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України. Вручив всім призерам та трьом учителям нагороди від Донецької ОДА.

В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”, ініційованої Оленою Зеленською, 90 дітей вирушили у подорож до Києва. Там вони ознайомляться з природною, культурною та історичною спадщиною України.

Заходи «Екологічними стежками рідної України» покликані покращити емоційний та психологічний стан дітей. Для нас це дуже важливо, адже наші діти вже третій рік живуть в надскладних умовах війни.

Хочу нагадати, що раніше призупинили роботу освітніх консультаційних пунктів для школярів. Заклади освіти вже давно є ціллю ворога, і ми не можемо ризикувати життями наших дітей. Тому усі освітні процеси наразі переведені в онлайновий формат. Всю позашкільну роботу також потрібно перевести в дистанційну форму.

Нашою спільною метою має бути захист дітей, а збирати багато діточок в одному місці зараз дуже небезпечно!

Разом з Головою Регіонального офісу УГКЦ ООН у місті Дніпро Альхаді АльБаріді обговорили нагальні гуманітарні питання для області та визначили напрямки ефективного реагування на нові виклики.

Під час зустрічі зосередили увагу на підтримці громад уздовж лінії фронту в Донецькій області, евакуації населення з прифронтових населених пунктів, а також шляхи зміцнення допомоги від гуманітарних партнерів для сприяння зусиллям місцевих органів влади.

Дякую нашим міжнародним партнерам за постійну підтримку мешканців області!

Повідомляє Вадим Філашкін / Голова Донецької ОДА, начальник ОВА