Додому Новини Лиманщини

50 000 сіянців сосни звичайної та звичайного дубу займуть 40 гектарів лиманських лісів цією весною

Державне підприємство «Лиманське лісове господарство» розпочало весняну лісокультурну кампанію. У зв’язку з тим, що майже вся територія лісгоспу пошкоджена внаслідок бойових дій, спочатку був виконаний важливий процес – ліквідація вибухонебезпечних предметів шляхом розмінування та видалення мертвих (пошкоджених) дерев. Також вищезазначені роботи із ліквідації наслідків бойових дій тривають й на території національного природного парку «Святі гори». Оскільки у межах національного парку заборонено проведення суцільних санітарних рубок, на таких ділянках дозволено проведення вибіркових санітарних рубок.

Нагадаємо: Лісгосп Лиману повертається на свої рубежі: попри війну, лісівники відновлюють ліси та сплачують податки.

Посадка нових дерев розпочалася з кінця лютого, з настанням сприятливих погодних умов. Наразі на площі 22 га лісівники висадили 40 тис. сіянців сосни звичайної із закритою кореневою системою. Посадковий матеріал був вирощений у розпліднику Львівського лісового селекційно-насіннєвого центру із насіння, яке зібрали в лиманських лісах.

Цього року для підтримки біорізноманіття використовуємо дерева кількох видів, а саме сосну звичайну та дуб звичайний. Посадка здійснюється за допомогою посадкових труб на підготовлених ділянках, що розташовані у місцях з найкращими умовами для росту дерев.

Загалом під час весняної лісокультурної кампанії заплановано відтворити ліси на площі 40 га та висадити понад 50 тис. сіянців.

Що стосується НПП «Святі гори», то відновлення лісів планується здійснити шляхом реконструкції загиблих та низькоповнотних лісових ділянок. В планах підприємства протягом 2024 року відновити шляхом реконструкції 100 га лісових насаджень національного природного парку «Святі гори». Таким чином,  реконструкція насаджень дозволить зберегти уцілілі дерева, зменшити руйнування ґрунтів та втручання людини у природне лісове середовище.