Додому Запитуйте - відповідаємо!

Володими Іванович Семенюк запитує: « На яких умовах громадянин може отримати компенсацію за втрачене житло?»

Mortgage calculator. House, noney and document. 3d

Кабмін повідомив про початок наступного етапу програми єВідновлення (попередній етап стосувався пошкодженого житла, що підлягало ремонту).

Якщо зруйноване в результаті вторгнення рф житло після оцінки відповідної комісії визнане непридатним для життя, тоді його власник може отримати компенсацію на придбання або будівництво нового житла.

Громадяни, чиї домівки були знищені під час повномасштабного вторгнення російської армії в Україну, можуть подати заяву в Дії й отримати кошти на купівлю нового житла у вигляді сертифіката.

Проте мешканці не всіх міст Донеччини зможуть отримати вказану компенсацію.

Серед умов для отримання компенсації держава визначила наступні:

– зруйнована домівка має одного власника; 

– житло не розташоване в зоні активних бойових дій;

– розміщене на підконтрольній Україні території;

– житло має бути внесене до Держреєстру речових прав на нерухоме майно.

Заявки на отримання компенсації за зруйноване житло у Краматорському районі поки що не мають права подавати  жителі Лиманської, Костянтинівської та Іллінівської громад. Наразі вони відносяться до таких громад, де ведуться активні бойові дії.

«Вебсайт/обліковий запис створений та обслуговується в рамках проєкту Української Асоціації Медіа Бізнесу (УАМБ) «Підтримка місцевих незалежних ЗМІ в Україні під час війни». Цей проект реалізується УАМБ в рамках загальної стратегії ЮНЕСКО для сектору комунікації та інформації в Україні, що фінансується Японією».