Нагадаємо: Житло для переселенців: урядові програми та перспективи
Окупаційна влада, встановлена Росією на українських землях, розпочала масштабну кампанію з вилучення приватних будинків та квартир. Згідно з розслідуванням “Нової газети Європа”, під загрозою опинились 13 300 об’єктів нерухомості.
Шокує той факт, що жертвами цієї злочинної схеми стають не лише біженці, які були змушені покинути свої домівки через російську агресію, а й ті, хто пішов захищати Україну на фронті. Їхнє житло цинічно оголошується “безгоспним майном”, і якщо вони протягом місяця не з’являться в окупаційних адміністраціях, їхнє майно буде конфісковано.
Незважаючи на обіцянки окупаційної влади вилучати лише роками порожні квартири, розслідування виявило, що майже 80% “безгоспного” житла розташовано в нещодавно захоплених містах. Більше того, ці об’єкти знаходяться в найпривабливіших районах – у центрі населених пунктів або поблизу головних транспортних артерій.
Процес виявлення “безгоспного” житла здійснюється призначеними Росією співробітниками адміністрацій, які часто керуються доносами місцевих жителів. Це створює сприятливе середовище для корупції та зловживань, коли під загрозою опиняються не лише порожні квартири, а й житло тих, хто просто виїхав на деякий час.
На жаль, це не перший випадок, коли окупаційна влада вдається до розграбування українського майна. Раніше вже повідомлялося про передачу 50% акцій Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча соратникам Рамзана Кадирова.