Президент України Володимир Зеленський заявив, що військова підтримка від Сполучених Штатів продовжується, попри чутки про можливі обмеження. Про це він сказав на спільній пресконференції з президенткою Молдови Маєю Санду.
Заява Зеленського
“Що стосується обмеження допомоги, я сьогодні ще не готовий про це говорити. Я знаю, що є якісь обмеження. Треба детально дивитись. Обмеження на 90 днів, на сьогодні, гуманітарних програм. Я знаю, є велика кількість інституцій в усьому світі, які раніше підтримувалися урядом Сполучених Штатів Америки. Я не знаю це. Тобто, я не бачу цих грошей. Я можу сказати тільки те, що може недоотримати Україна, і те, чим займаюсь я. Я сфокусований на військовій допомозі. Вона не зупинена”, – наголосив Зеленський.
Роз’яснення від Центру протидії дезінформації
Інформацію про продовження військової підтримки підтвердили у Центрі протидії дезінформації (ЦПД).
“Розпорядження Державного департаменту США про призупинення допомоги іноземним державам не стосуються військової підтримки України”, – зазначив керівник Центру, офіцер Сил оборони Андрій Коваленко.
За його словами, основні програми, через які здійснюється військова допомога Україні, залишаються незмінними.
“Військова допомога США для України продовжується, зокрема за пакетами військової допомоги, які були ухвалені раніше”, – додав Коваленко.
Програми допомоги працюють без змін
Зокрема, продовжують діяти дві ключові програми:
- PDA (Presidential Drawdown Authority) – постачання зброї з американських складів.
- USAI (Ukraine Security Assistance Initiative) – виготовлення та передача зброї для України.
Що відомо про замороження допомоги?
За даними видання Politico, США тимчасово заморозили допомогу Україні на три місяці. Протягом цього періоду держсекретар Марко Рубіо має подати президенту Дональду Трампу доповідь щодо доцільності відновлення підтримки Києва.
Попри це, українська сторона наголошує, що військова допомога залишається стабільною, і ключові механізми постачання зброї працюють без змін.
Нагадаємо: Німеччина оголосила про новий пакет військової допомоги Україні