Додому Новини регіону

Європейська комісія підтримала початок переговорів про вступ України та Молдови до ЄС

Фото: Shutter tock

Нагадаємо: Європейський Союз затвердив План України: що це означає для країни

Європейська комісія висловила підтримку щодо початку переговорів про вступ України та Молдови до Європейського Союзу. Про це повідомив журналіст “Радіо Свобода” Рікард Йозвяк у Twitter.

“Як і очікувалося, Європейська комісія підтверджує, що Україна і Молдова повністю виконали всі кроки для початку переговорів”, – написав Йозвяк.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль також підтвердив, що Єврокомісія підтримує початок переговорів про вступ України до ЄС. Він висловив вдячність за позитивну оцінку євроінтеграційного прогресу України.

“В озвученому висновку ЄК йдеться про те, що Україна продовжує системні зусилля щодо приєднання до ЄС та виконала всі чотири додаткові кроки-реформи”, – зазначив Шмигаль.

За його словами, Україна тепер очікує від європейських партнерів наступного кроку — початку переговорів про членство в Євросоюзі вже цього місяця.

“Український народ щодня виборює право бути в колі європейської родини у війні проти російського агресора”, – додав голова уряду.

На брифінгу у Брюсселі речниця Єврокомісії з питань розширення, сусідства та міжнародних партнерств Ана Пісонеро підтвердила, що питання переговорів про вступ України та Молдови до ЄС було на порядку денному засідання Комітету постійних представників країн-членів ЄС (Coreper).

“Ми зрозуміли, що цей пункт на сьогодні закритий, і можемо підтвердити, що ми надали країнам-членам усі оновлення, і ми вважаємо, що усі кроки були виконані двома країнами”, – сказала Пісонеро.

Водночас, вона наголосила, що рішення про практичний початок переговорів залежить від країн-членів ЄС. Зокрема, країни-члени мають схвалити переговорну рамку. Після цього країна, яка головує в ЄС, скликатиме міжурядову конференцію, щоб офіційно розпочати переговори.

Зазначимо, що наразі в Євросоюзі до 30 червня головує Бельгія, а з 1 липня головування перейде до Угорщини.

Речниця Єврокомісії також перерахувала необхідні кроки, які виконала Україна для початку переговорів. Одним із таких кроків було внесення змін до законів щодо дотримання прав національних меншин, зокрема у частині забезпечення належних правил щодо освіти мовами меншин. Пісонеро підкреслила важливість втілення цих змін і зазначила, що Єврокомісія буде відстежувати цей процес.