Додому Новини регіону

“Якщо домовляться без України”: аналітик CNN припустив розділення країни на зони впливу

Фото AP

Телефонна розмова Дональда Трампа з Володимиром Путіним, яка відбулася без участі України та Європи, може свідчити про готовність США і Росії розподілити світ на сфери впливу. Україна ризикує повторити долю Німеччини часів Холодної війни, коли країна була розділена на вільну демократичну частину та тоталітарну зону під контролем Москви. Про це пише аналітик CNN Стівен Колінсон.

Трамп уникає відповіді про статус України

Аналітик звертає увагу на неоднозначну відповідь Трампа на запитання журналістів щодо ролі України в можливих переговорах:

“Це цікаве питання. Я говорив, що це не гарна війна, щоб вступати у цю війну”, – заявив президент США.

На думку Колінсона, Трамп повторює наратив Путіна, який намагається представити війну не як акт агресії, а як конфлікт, у якому відповідальність нібито лежить на обох сторонах.

Крім того, адміністрація Трампа неодноразово заявляла, що Україна не поверне довоєнні кордони і не стане членом НАТО. Це, за словами Колінсона, є серйозним дипломатичним програшем для Києва, адже можливість членства в Альянсі могла б бути важливим козирем для України в переговорах.

“Середа була найкращим днем для Путіна після вторгнення, оскільки вона змела багато прагнень України”, – зазначає аналітик CNN.

США повторюють російський підхід?

Колінсон припускає, що Трамп може закрити очі на окуповані Росією території і визнати їх частиною РФ.

“Тепер Америка, як і Росія, має президента, який вважає, що великі держави мають право на експансіонізм у своїх регіональних сферах впливу”, – пише він.

За словами аналітика, Трамп, схоже, не лише виключає Україну з переговорного процесу, а й ігнорує роль Європи. Про це свідчить його намір провести особисту зустріч із Путіним.

“Це звучить як Мюнхен”: європейці б’ють на сполох

Колишній прем’єр-міністр Швеції Карл Більдт порівняв нинішню ситуацію з Мюнхенською угодою 1938 року, коли європейські лідери домовилися з Гітлером за рахунок Чехословаччини.

“Для європейського вуха це звучить як Мюнхен. Це звучить так, ніби двоє великих лідерів хочуть миру в наш час (коштом) далекої країни, про яку вони мало знають. Вони готуються укласти угоду через голови цієї конкретної країни. Багато європейців знають, чим закінчився цей фільм”, – заявив Більдт.

Нагадаємо: Трамп провів переговори з Путіним і Зеленським: що обговорювали лідери