Страховий стаж — це період, протягом якого особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та сплатила страхові внески. Він є одним із основних критеріїв для призначення пенсії.
Для підтвердження трудового стажу до впровадження персоніфікованого обліку основним документом є трудова книжка. Якщо трудової книжки немає або в ній відсутні необхідні записи чи містяться неправильні, неточні дані про періоди роботи, для підтвердження стажу приймаються:
- дані персоніфікованого обліку;
- виписки або довідки, складені на основі даних, наявних в інформаційних (автоматизованих) та/або інформаційно-комунікаційних системах підприємств, установ, організацій;
- довідки, виписки з наказів;
- особисті рахунки й відомості на видачу заробітної плати;
- посвідчення, характеристики;
- письмові трудові договори та угоди з відмітками про їх виконання;
- інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Окрім того, до страхового стажу зараховуються періоди:
- підприємницької діяльності;
- проходження військової служби;
- навчання за денною формою;
- догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
За відсутності документів про наявний стаж роботи та неможливості їх одержання внаслідок ліквідації, розташування підприємства, установи, організації на тимчасово окупованій території, у районах проведення бойових дій або відсутності архівних даних з інших причин, стаж роботи встановлюється на підставі показань не менше двох свідків.
Щоб зменшити ризики пошкодження чи втрати документа, можна оформити електронну трудову книжку.
Більше новин та актуальної інформації — на вебресурсах Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області.
Якщо у вас виникли питання, звертайтесь до Пенсійного фонду України.