Додому Новини регіону

“Війна виснаження”: Rolling Stone про стан фронту, слабкість НАТО і майбутню перевірку Заходу

Фото: Getty Images

Попри виснаження обох сторін і криваву позиційну боротьбу, загальна стратегічна ситуація на фронті в Україні залишається на користь Росії — принаймні так вважають деякі західні аналітики. Про це йдеться в аналітичній публікації Rolling Stone.

Видання зазначає, що нині перевага у військових операціях переважно залишається за оборонною стороною. Водночас, навіть перебуваючи у стратегічно невигідному становищі, українська армія тримається завдяки тому, що демонструє виняткову креативність, технічні інновації та мужність на полі бою. Однак перспективи Києва, за оцінками журналістів, залишаються невтішними.

“Києву насилу вдається зібрати необхідну кількість солдатів для ефективної оборони, не кажучи вже про наступальні операції, які вимагають набагато більше ресурсів і пов’язані з набагато більшими ризиками”, — зазначає Rolling Stone.

У статті підкреслюється, що, попри певну перевагу в стратегічній ініціативі, Кремль також стикається з серйозними внутрішніми обмеженнями. Йдеться, зокрема, про надмірну залежність від штурмових “м’ясних атак”, неефективне командування, складну логістику, масштабну корупцію та негнучку бюрократичну машину.

“Російські військові досі не змогли розробити ефективну тактику або концепцію операцій, які б компенсували можливості України. Кидаючи в бій більшу кількість військ, ми навряд чи отримаємо значну віддачу”, — вважає Джордж Баррос, керівник групи по Росії в Інституті вивчення війни.

На тактичному рівні обидві сторони ведуть бойові дії подібними методами — з використанням глибоко ешелонованої оборони: мінні поля, окопи, укріплення. Першу лінію утримують за допомогою дронів, які масово застосовуються для виявлення та знищення техніки і живої сили ворога.

“Нинішній характер позиційної війни і високоефективне використання Україною безпілотників призвели до того, що Україна має сприятливі показники втрат”, — каже Баррос.

На думку видання, нинішній стан російської армії далекий від образу “другої армії світу”, який активно просувався ще на початку повномасштабного вторгнення. Більшість солдатів, яких Росія сьогодні кидає у бій, — це низькомотивовані й слабо підготовлені призовники.

“Більшу частину елітних російських військових знищили в перший рік війни; досвідчені та добре навчені ветерани, які залишилися в живих, здебільшого об’єдналися в привілейовані підрозділи, що дає їм змогу чекати за лінією фронту, керуючи призовниками, відправленими вперед як гарматне м’ясо, і готуватися в резерві до можливого прориву”, — пише Rolling Stone.

Один із американських військових офіцерів, який має досвід у війні в Україні, скептично оцінює перспективи значних змін на фронті цього літа:

“Українські БПЛА стримуватимуть росіян. Вони продовжуватимуть наступати, але прориви малоймовірні”, — сказав він виданню.

Незважаючи на виснаження, обидві сторони накопичили безпрецедентний досвід сучасної війни. Україна і Росія мають, за оцінками журналу, одні з найзагартованіших бойових підрозділів у світі. Проте увага авторів Rolling Stone звернена не лише на Східний фронт, а й на Захід.

Видання попереджає: НАТО нині виглядає слабшим, ніж будь-коли за останні десятиліття, і Росія, ймовірно, перевірить єдність Альянсу протягом наступних двох років — особливо в разі, якщо Дональд Трамп у разі перемоги на виборах справді “залишить Європу напризволяще”.

Нагадаємо: Путін готує Росію до затяжної війни: сигнал із Кремля через пропаганду і жертовність