Додому Новини регіону

Відкриття шкіл Донеччини: кожен третій школяр залишається на території області

Навчання у школах Донецької області розпочнеться 1 вересня. До освітнього процесу планують долучитися близько 92 тисяч школярів. Навчальний рік триватиме з 1 вересня по 28 червня та проходитиме онлайн. Однак подекуди функціонуватимуть освітні пункти — там можна буде отримати консультації та підручники.

Близько 35 тисяч учнів шкіл Донеччини перебувають в Україні, ще понад 26 тисяч — за кордоном. Інші залишилися на території області.

Директорка департаменту освіти і науки ДонОДА Тетяна Сідашева розповіла, що освітні пункти працюватимуть на деокупованих територіях та на територіях Донецької області, де це можливо, де будуть укриття. Там батьки зможуть отримати підручники, діти зможуть отримувати консультації, психологічну підтримку.

Посадовиця додала, що Донеччина вже отримала 93% від загального обсягу підручників для школярів. Їх найближчим часом доставлятимуть дітям.

Крім того, 11 тисяч учнів Донеччини перевелись до шкіл в інших регіонах. Нові школи обирали в тому числі тому, що там була можливість навчатись у змішаному форматі, в той час як школи східного регіону працювали лише онлайн.

Цей рік стане для школярів Донецької області особливим. Їм доведеться навчатися в умовах війни, під обстрілами. Але, незважаючи на всі труднощі, діти продовжують мріяти про майбутнє та своє освіту.