Українські Повітряні сили демонструють ефективність навіть на застарілих літаках, виконуючи до 50 бойових вильотів на тиждень. Про це в ефірі “Radio NV” заявив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан.
Потужність у складних умовах
За словами Світана, такі показники є значним досягненням в умовах відсутності домінування в повітрі:
“Це доволі непоганий показник, враховуючи, що на лінії боєзіткнення поки що не зафіксоване домінування в повітрі. Ми з’являтися на літаках сильно не можемо. Тому 50 бойових вильотів – це непогана цифра,” – пояснив експерт.
Українська авіація використовується здебільшого як засіб протиповітряної оборони, здатний знищувати ракети противника, зокрема крилаті, а також дрони.
Технології та підтримка партнерів
Світан зазначив, що українські льотчики використовують французькі плануючі авіаційні бомби HAMMER, які передаються у кількості 50–100 одиниць щомісяця:
“Робота плануючих авіаційних бомб помітна на лінії боєзіткнення на глибину 20-25 кілометрів,” – додав він.
Експерт наголосив на важливості отримання нових літаків від партнерів, зокрема F-16, які значно розширять можливості Повітряних сил:
“Чекаємо на F-16, які зможуть додати більше бойового накалу нашій авіації. Також чекаємо два обіцяних нам літаючих радари. Це дуже важливо для збільшення дальності авіоніки. І нарешті розв’яжемо проблему КАБів, відігнавши Су-34. Дуже великий спектр задач, який найближчим часом можна вирішити,” – сказав Світан.
Перші Mirage 2000-5F для України?
Напередодні видання Avions Legendaires повідомило, що Україна, ймовірно, вже отримала перші французькі винищувачі Mirage 2000-5F. Наразі вони можуть використовуватися для тренувальних польотів.
Аналітики Defence Express відзначили, що передача літаків від Франції могла відбутися у дуже стислі терміни. Очікується, що Україна отримає до десяти таких винищувачів.
Нагадаємо: Українські пілоти завершили навчання на французьких винищувачах Mirage 2000-5F