У Росії стартував весняний призов, у межах якого до армії мають набрати 160 тисяч осіб. За оцінкою голови ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Івана Тимочка, більшість із них змусили підписати контракти та відправлять на війну в Україну.
📌 “Здавалось би, всіх строковиків на Курщину не відправлять, але є один момент: для людини, яка потрапляє на строкову службу в російську армію, створюють надзвичайно складні умови з метою того, щоб вона підписала контракт. Тому ми можемо говорити, що це — прихована мобілізація”, — пояснив він в ефірі каналу “Ми-Україна”.
🔄 Як працює схема мобілізації?
За словами Тимочка, Кремль намагається заповнити мобілізаційну систему, яка зараз може пропустити 250 тисяч осіб. Для цього російська влада діє за принципом рокірувань:
- Строковики, яких закликають навесні, перетворюються на контрактників.
- На їхнє місце призивають нову хвилю молодих росіян.
🛑 “Тоді отримуємо відповідь, де Путін візьме людей для літнього наступу. Квітень-травень — набір на “строкову”, муштра, змушення підписати контракт, два-три місяці — от і маємо результат”, — зазначив експерт.
❗ Примусова мобілізація українців на окупованих територіях
Ще одна серйозна проблема, на яку звертає увагу Тимочко, — це призов українців із тимчасово окупованих територій.
🔹 Юнакам, які досягли повноліття в окупації, примусово видають російські паспорти.
🔹 Після цього їх змушують служити в армії РФ, часто без підписання контракту.
📌 “Бо в уяві росіян це “недолюди”. Мовляв, щоб стати “великим руським”, ти маєш пролити кров. Це вони свого часу вже робили з іноземцями, яких примушували йти в російську армію”, — пояснив Тимочко.
🔎 Проблеми з офіцерським складом у російській армії
Експерт також наголосив, що через масовий виїзд освічених громадян із Росії під час війни Кремль відчуває дефіцит підготовлених офіцерів.
🔹 Брак кваліфікованих командирів може негативно вплинути на ефективність російських підрозділів, особливо під час очікуваного літнього наступу.
Нагадаємо: Росія готує новий масштабний наступ на Україну – Associated Press