Додому Новини регіону

Велика частина дебатів Трампа та Гарріс була присвячена Україні: позитивний сигнал для Києва

Фото: відкриті джерела

Останні дебати між Дональдом Трампом і Камалою Гарріс привернули увагу українських експертів завдяки значній частині обговорення, присвяченій темі України. Голова “Інституту Американістики” та аналітик “Інтерньюз-Україна” Владислав Фарапонов вважає це важливим позитивним сигналом для Києва.

Україна в центрі міжнародних питань

Фарапонов зазначив, що той факт, що міжнародний блок дебатів розпочався з теми України, є важливим досягненням для української сторони. За його словами, згадка про Україну на такому високому рівні в цей період передвиборчої кампанії свідчить про публічне обговорення американської допомоги Україні. Важливо, що це питання піднімають не лише кандидати в президенти, а й претенденти на пост віцепрезидента.

“Говорити про Україну на цьому етапі — це великий плюс. Ми побачили чіткі позиції щодо російсько-української війни та американської підтримки,” — сказав експерт.

Дебати та очікувані позиції

Відповіді Трампа і Гарріс щодо України були прогнозованими для їх аудиторій. Трамп залишився вірним своїй позиції, яку він висловив у 2023 році в інтерв’ю CNN, коли зазначив, що не мислить категоріями “перемоги чи поразки”, а прагне припинити загибель людей з обох сторін.

“Це відповідає його підходу до можливих домовленостей з Путіним щодо завершення війни,” — зауважив Фарапонов.

Фейкові заяви Трампа

Експерт також звернув увагу на один із моментів дебатів, коли Трамп зробив неточну заяву, що нібито Камала Гарріс була відправлена на переговори з Володимиром Зеленським і Володимиром Путіним перед повномасштабним вторгненням Росії в Україну. Насправді Гарріс зустрічалася із Зеленським на Мюнхенській конференції з безпеки, де не було Путіна.

“Гарріс могла б більш чітко відповісти на це та спростувати фейкову інформацію Трампа,” — додав Фарапонов, наголосивши, що такі заяви Трампа спрямовані на аудиторію, яка не знає деталей.

Висновки

Попри окремі маніпуляції на дебатах, згадка про Україну та обговорення американської допомоги є позитивним сигналом для Києва. Це свідчить про те, що питання війни та підтримки України залишається важливим для міжнародної політики та публічних дебатів у США.

Нагадаємо: Перемога Трампа на президентських виборах може змусити Європу більше платити за допомогу Україні