Збройна агресія Росії завдала величезної шкоди екології України: вже зареєстровано понад 6 тисяч випадків, що включають забруднення ґрунтів, вод і повітря. Про це повідомила Олена Крамаренко, перший заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, передає РБК-Україна.
Масштаби збитків для довкілля
Крамаренко зазначила, що загальна сума збитків, яких зазнало довкілля України, перевищує 2,6 трильйона гривень. Особливо постраждали ґрунти, шкода яких оцінюється в понад 1 трильйон гривень. Забруднення зокрема викликається важкими металами, такими як ртуть і свинець, що є складовими вибухових речовин, які використовують у боєприпасах. За її словами, серед основних речовин, що загрожують здоров’ю людей, — тротил, октоген, сірка, гексоген і тетрил.
Чиновниця особливо підкреслила, що ракети завдають найбільшої шкоди. Їхнє паливо отруює ґрунти та води, що призводить до хімічного забруднення навколишнього середовища. Крім того, пожежі, спричинені вибухами, забруднюють атмосферу та знищують родючий шар ґрунту.
Консервація ґрунтів — нова реальність
Крамаренко зауважила, що частина забруднених ґрунтів може бути законсервована — це означає, що ці території не зможуть використовуватися для сільського господарства в майбутньому через втрату родючості. За її словами, наразі важко точно визначити період консервації. Після деокупації та розмінування на цих територіях проводитимуться дослідження, які допоможуть оцінити, які ґрунти можуть відновитися швидше, а які потребуватимуть тривалої відновної роботи.
“Ми не можемо зараз сказати точно, як довго ці землі будуть непридатними для сільськогосподарського використання. Все стане зрозуміло після досліджень”, — підсумувала Крамаренко.
Нагадаємо: Росія руйнує екологію України: Забруднення річки Сейм через скиди цукрового заводу