Міністр оборони України Рустем Умєров підтвердив, що українські захисники вже вступили в бій із північнокорейськими військовими, які були перекинуті до Росії для участі у війні проти України. Про це він розповів в інтерв’ю для корейського телеканалу KBS.
За словами Умєрова, перше зіткнення з військовими з КНДР було “немасштабним”, але його можна розглядати як початок офіційної участі Північної Кореї у війні на боці Росії. Водночас він зазначив, що поки що ця участь не є систематичною.
Північнокорейські військові маскуються під бурятів
Міністр оборони повідомив, що північнокорейські війська були замасковані під бурятів і змішані з російськими окупаційними підрозділами, що ускладнює точне визначення кількості жертв або полонених серед них. Наразі проводиться аналіз, і Умєров припускає, що в майбутньому кількість зіткнень з північнокорейськими силами може збільшитися.
“Ми вже фіксуємо перші контакти з північнокорейськими силами на полі бою, і готуємося до можливого розширення їхньої участі”, — наголосив глава Міноборони.
Міжнародне занепокоєння та реакція
Участь Північної Кореї у війні проти України викликала серйозне занепокоєння у міжнародної спільноти. Країни “Великої сімки” (G7) та ще три держави вже підготували спільну заяву, в якій засудили залучення КНДР до військових дій на боці Росії. Серед підписантів — США, Велика Британія, Японія, Франція, Італія, Німеччина, Євросоюз, Канада, Південна Корея, Австралія та Нова Зеландія.
У спільній заяві, опублікованій пресслужбою МЗС Японії, дипломати наголошують на “серйозних наслідках для миру та безпеки в Європі та Індо-Тихоокеанському регіоні”, які можуть виникнути внаслідок прямої підтримки Пхеньяном війни проти України.
Крім того, військова співпраця між Росією та КНДР, яка включає передачу північнокорейських балістичних ракет російським військовим, є грубим порушенням кількох резолюцій Ради Безпеки ООН.
Координована відповідь міжнародної спільноти
Міжнародні партнери України заявили про свою непохитну відданість підтримці Києва та засудили зміцнення військового альянсу між Москвою та Пхеньяном. За словами представників G7, вони спільно працюватимуть над скоординованою відповіддю на нову загрозу.
“Це небезпечна ескалація, яка може мати серйозні наслідки для регіональної безпеки. Ми продовжимо підтримувати Україну у боротьбі за її свободу, суверенітет та територіальну цілісність”, — підкреслили у заяві.