У 2025 році для Збройних сил України планується поставити понад 30 тисяч ударних безпілотників нового покоління DeepStrike. Частину цих високотехнологічних дронів профінансували міжнародні партнери України, інвестуючи в її оборонно-промисловий комплекс. Про це повідомив міністр оборони України Рустем Умєров у своєму Facebook.
Інноваційні технології на полі бою
Умєров зазначив, що поставки цих безпілотників здійснюються в межах реалізації Плану стійкості, представленого президентом України Володимиром Зеленським. Нові дрони здатні автономно діяти на великих відстанях і з високою точністю вражати ворога.
“Ми демонструємо світові: Україна здатна до інновацій та технологічної незалежності. Навіть в умовах війни ми розвиваємо найсучасніше виробництво, зміцнюючи наші оборонні спроможності. Україна створює техноармію, готову захищати себе усіма доступними засобами. Це важливий сигнал нашим союзникам та ворогу,” — підкреслив міністр.
Інвестиції у розвиток ОПК
За словами Умєрова, Міністерство оборони активно інвестує у високотехнологічні розробки, що відповідають як нагальним потребам фронту, так і сприяють створенню робочих місць та розвитку національних технологій:
“Це не лише відповідає потребам фронту, а й підтримує оборонну промисловість, створює робочі місця та розвиває українські технології.”
План стійкості України
Президент Володимир Зеленський у листопаді цього року представив План стійкості під час виступу у Верховній Раді, приуроченого до 1000 днів повномасштабної війни з Росією. Одним із ключових пунктів документу стало нарощування оборонного виробництва.
За словами Зеленського, у 2025 році планується випуск щонайменше 30 тисяч далекобійних дронів і 3 тисяч ракет. Серед іншого, йдеться про виробництво оновлених ракет “Нептун”. Президент також повідомив, що до співпраці з Україною залучено понад 40 міжнародних оборонних компаній, а вітчизняний ОПК забезпечує роботу понад 600 підприємств і 300 тисяч працівників.
DeepStrike на службі захисту
Міністр оборони зазначив, що розробки на зразок DeepStrike вже показали свою ефективність, завдаючи ударів по військових базах, аеродромах та складам палива ворога на значній відстані.
Нагадаємо: Швеція профінансує виробництво українських далекобійних дронів: новий етап співпраці