Додому Новини регіону

Україна завдає масштабного удару по військово-промисловому комплексу РФ: експертний аналіз

Палаючий Саратівський НПЗ після атаки 14.01.25. Фото: скріншот з відео.

Україна досягла етапу, коли можна стверджувати, що її удари по військово-промисловій інфраструктурі Росії мають значний вплив. Про це в ефірі Еспресо заявив військовий експерт Defense Express Іван Киричевський.

“Палало прекрасно, що тут ще можна додати. Привертає увагу те, що, по-перше, було використано все-таки ті самі ATACMS на оперативно-тактичну глибину, тому що зазвичай чомусь ці ракети називають ракетами великої дальності, але це ракети малої дальності. Однак якось так цікаво вийшло, що для цих ракет знайшлися цілі не тільки на полі бою, але й у глибині території Російської Федерації. Зокрема, ті підприємства, які залучені до виробництва як мінімум артилерійських боєприпасів – це по-перше”, – зазначив експерт.

Удари по паливній інфраструктурі та авіації

Киричевський звернув увагу на нічну атаку 14 січня, яка створила цікавий прецедент. Українські військові завдали удару не лише по аеродромах, а й по паливній інфраструктурі, що суттєво обмежує можливості авіації противника.

“По-друге, те, що було повторно завдано удар, наприклад, в районі аеродрому Енгельс по нафтобазі ‘Кристал’ і по нафтопереробному заводу. Це свідчить про те, що росіяни, можливо, не відмовилися від плану завдати масований удар стратегічною авіацією по нашій території. Такий успішний удар створює певний такий цікавий прецедент, тобто коли можна бити не безпосередньо по аеродромній інфраструктурі, а по, скажімо так, інфраструктурі паливного забезпечення”, – пояснив він.

На думку експерта, навіть якщо літаки та укриття залишаються неушкодженими, відсутність палива робить їх непридатними до використання.

Атаки на хімічну та електронну промисловість

Киричевський також наголосив на важливості ударів по об’єктах хімічної промисловості, які виробляють компоненти для дронів, та по електронній промисловості Росії.

“Важливими є удари по різних об’єктах хімічної промисловості, які виготовляють, зокрема, корпуси під безпілотники”, – зазначив він.

Експерт повідомив, що, за деякими даними, було уражено завод російської електроніки “Кремній Ел”.

“Чомусь у нас ЗМІ пишуть тільки про те, що на російських ракетах стоїть західна електроніка, але не пишуть про те, що на російських ракетах стоїть і російська електроніка. Тому важливо не тільки перекривати канали зовнішніх постачань, але і, скажімо, бити по внутрішньому виробництву росіян і по хімічній промисловості, і по електронній промисловості”, – додав він.

Оптимізм і нові цілі

Киричевський підсумував, що удари по військово-промисловій інфраструктурі Росії є важливим досягненням, але обсяг їхнього ВПК залишається значним.

“Добре, що ми нарешті вийшли на той рівень, коли можна говорити, що справді було завдано масштабного удару по військово-промислових спроможностях ворога”, – підсумував експерт.

Нагадаємо: США дозволили Україні використовувати ATACMS: оцінка ризиків ядерної ескалації