Чіткі пропозиції щодо припинення вогню, які Україна озвучила на зустрічі з представниками адміністрації президента США Дональда Трампа у Саудівській Аравії, залишаються актуальними. Про це заявив заступник керівника Офісу президента України Павло Паліса під час зустрічі з журналістами.
Україна продемонструвала готовність до діалогу
За словами Паліси, головним завданням української делегації було підтвердити прагнення до мирного врегулювання:
“Ми приїхали з конструктивними пропозиціями, щоб підтвердити наше прагнення до припинення вогню. Українська сторона дійсно налаштована рухатися до конкретних кроків у цьому напрямку. Це має стати фундаментом для початку більш ґрунтовних переговорів… Безумовно, наші пропозиції все ще залишаються на столі”, – зазначив він.
Українська делегація підготувала детальний план, який охоплює припинення вогню в повітрі, на морі та містить гуманітарний блок. Паліса зауважив, що американці були “приємно здивовані” рівнем підготовки України, і жодних спірних питань не виникло.
“Червоні лінії”, які Україна не перетне
Окремо українська сторона наголосила, що є принципові позиції, які не підлягають компромісу.
“Це одна з “червоних ліній”, за яку ми не готові заходити за жодних умов. Ви самі маєте розуміти: навіщо нам зараз робити поступки? Ми фактично закрили Чорне море”, – підкреслив Паліса.
Серед цих “червоних ліній” – неможливість визнання тимчасово окупованих територій, а також недопущення російського контролю над судноплавством у Чорному морі.
США наполягають на мирному врегулюванні, але довіри до Росії немає
За словами заступника керівника ОП, американці не чинили тиску на Україну, хоча ідея повного припинення вогню належить саме їм. Водночас у США розуміють, що домовленості можуть бути порушені російською стороною.
Паліса зазначив, що деталі розмови американських і російських представників йому невідомі, але зробив висновок, що американці сподівалися на більш продуктивний результат:
“Але в мене склалося враження, що американська сторона розраховувала на кращий результат”, – підсумував він.
Нагадаємо: Росія відкидає мирні пропозиції США: що вимагає Кремль