Країни-партнери підтвердили намір розширити підтримку України, включаючи доступ до розвідувальних даних, боєприпасів, а також надання ліцензій на виробництво систем протиповітряної оборони. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час брифінгу.
Ліцензії на ППО та артилерію
За словами глави держави, Київ отримав розширений доступ до супутникових технологій та даних розвідки, які є у розпорядженні європейських союзників.
“Далі ми домовилися з деякими лідерами про наш доступ до їхніх складів з боєприпасами. Ми домовилися про ліцензії на виробництво протиповітряної оборони”, – повідомив Зеленський.
Також Україна працюватиме над отриманням ліцензій на виробництво деяких видів артилерії.
Інвестиції в українську оборонку
Крім того, за словами президента, партнери пообіцяли інвестувати у виробництво українських дронів і ракет. Це відкриває нові можливості для зміцнення вітчизняного військово-промислового комплексу.
Позиція України щодо угоди про рідкісноземельні метали
Зеленський також торкнувся питання угоди між Україною та США щодо рідкоземельних матеріалів. Він підкреслив, що Київ не сприйматиме згадки про старі борги в цьому договорі.
“Якщо будуть якісь ті чи інші ризикові речі для нас, то, безумовно, я буду все це комунікувати без секретів. В принципі, я вважаю, що головні базисні речі компромісні були окреслені в рамковій угоді, на що ми готові були іти”, – заявив він.
Президент також зазначив, що наразі не знає, як саме в угоді фігурує питання боргів, представленій американською стороною.
“Якщо там піднімається це питання, ми не будемо сприймати борги, як і я казав, це для мене зрозумілі абсолютно речі, принаймні ми говоримо про минуле. Якщо будуть матися на увазі якісь перспективи, нова підтримка, тоді Сполучені Штати, напевно, можуть ставити ті чи інші умови, розуміючи, що безкоштовно ця команда нам нічого робити не буде”, – підкреслив Зеленський.
Нагадаємо: Угода про корисні копалини: нові вимоги США викликали обурення в Україні