Додому Новини регіону

Україна обговорює з міжнародними партнерами добудову енергоблоків Хмельницької АЕС для зміцнення енергосистеми

Фото: відкриті джерела

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч із представниками Західноєвропейської асоціації ядерних регуляторів (WENRA), де обговорив актуальні питання енергетичної безпеки в сфері атомної енергетики. Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики України.

На зустрічі були присутні директор і головний інспектор з ядерної безпеки Офісу ядерного регулювання Великої Британії Марк Фой та генеральний директор Органу з радіаційної та ядерної безпеки Фінляндії Петтері Тііппана.

Герман Галущенко підкреслив важливу роль атомної енергетики у забезпеченні стабільності енергосистеми України під час масованих обстрілів російськими військовими. “Наша енергосистема витримала безпрецедентні атаки країни-терориста. Я просто не уявляю, як би ми вижили без атомної енергетики в цих умовах. Тому подальший розвиток атомної галузі є стратегічним пріоритетом”, — зазначив міністр.

Представники WENRA висловили підтримку прагненням України добудувати енергоблоки №3 та №4 Хмельницької АЕС, що допоможе підсилити енергосистему країни. Вони також запевнили у готовності надати допомогу, опираючись на досвід США, Чехії та Словаччини, які відновлювали будівництво атомних станцій після пауз у роботах.

Сторони домовилися поглибити співпрацю у сфері енергетичної безпеки, а також сприяти наданню сучасного обладнання для українських атомних станцій та передачі новітніх технологій для атомно-промислового комплексу України.

Західноєвропейська асоціація ядерних регуляторів (WENRA) об’єднує 19 країн-членів, 10 країн-спостерігачів та трьох асоційованих членів. Організація розробляє єдині стандарти для ядерної та радіаційної безпеки в країнах ЄС та кандидатах на членство. Україна стала повноправним членом WENRA у 2015 році.

Нагадаємо: США підтримують розбудову українських АЕС: стратегічне партнерство задля енергетичної безпеки