Додому Новини регіону

Україна не погоджувалась: у ОП спростували домовленості про Крим

Фото з відкритих джерел

Попри нещодавні повідомлення у ЗМІ, Сполучені Штати офіційно не висловлювали готовність визнати окупований Крим частиною Росії. Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону заявив радник голови Офісу президента Сергій Лещенко. Він наголосив: наразі маємо справу не з офіційною позицією, а з витоками інформації, що просочилися в пресу.

“У нас немає з боку української переговорної команди жодної згоди на це. […] Всі перемовники, які відвідують зустрічі або в Саудівській Аравії, або у Франції, чітко кажуть, що питання територіальної цілісності України взагалі не обговорюється. Навіть Конституція України містить безліч заборон і обмежень на те, щоб цю тему хоча б теоретично обговорювати”, – акцентував Лещенко.

Він також нагадав, що подібна риторика з боку Дональда Трампа звучала ще десять років тому, під час його першої президентської кампанії. Тоді Трамп також натякав на можливість визнання Криму російським і скасування санкцій, але обіцянки так і не були реалізовані.

“Ще в 2016 році під час передвиборчих перегонів Трамп теж обговорював питання Криму і говорив, що ‘чув’ про те, що мешканці півострова нібито хочуть бути з Росією. Тоді він також обіцяв розглянути визнання півострова російським і зняття санкцій з агресорки. Проте далі розмов справа не пішла”, – нагадав Лещенко.

Радник голови ОП закликав зберігати спокій і не робити поспішних висновків, адже подібні повідомлення можуть бути елементом тиску у межах переговорного процесу, а не справжніми політичними намірами.

“Нам треба захищати українські інтереси, а як воно там станеться. Можливо, воно так само [буде], як 10 років тому, без жодного наслідку, без жодного визнання”, – додав Лещенко.

Він також закликав розглядати подібні сигнали з боку американської адміністрації виключно як частину дипломатичної гри.

“Це — тактика переговорного процесу”, — підсумував радник.

Нагадаємо: Тиск на Київ: Трамп очікує відповіді щодо Криму, НАТО та статусу ЗАЕС — WSJ