Додому Новини регіону

Україна може продати США досвід дронової війни: Зеленський і Трамп обговорюють «мегаугоду»

фото Укрспецсистемс

Президент Володимир Зеленський підтвердив: Київ веде переговори з Дональдом Трампом щодо масштабної оборонної угоди, яка передбачає обмін – американська зброя в обмін на українські безпілотні технології та досвід ведення сучасної війни.

«Ми запропонували США поділитися всім тим, що дізналися за ці три роки повномасштабної війни з Росією», – заявив Зеленський в інтерв’ю журналісту, підкресливши, що йдеться не просто про передачу дронів, а про доступ до унікального бойового досвіду та готових рішень для сучасного поля бою.

За словами Зеленського, «це справді мегаугода, як то кажуть, безпрограшна». Він переконаний, що США потрібна ця технологія не менше, ніж Україні, адже сьогодні Америка значно відстає у сфері дронових воєн від таких країн, як Росія та Китай.

Український лідер наголосив, що подібні домовленості Київ обговорює не лише з Вашингтоном. Перемовини також ведуться з Данією, Норвегією та Німеччиною.

Американські військові та експерти дедалі голосніше говорять про критичну необхідність реформування підходу до безпілотних систем. Видання, яке оприлюднило інформацію про переговори Зеленського і Трампа, зазначає, що Пентагон визнає: рівень підготовки американських солдатів до сучасної війни із застосуванням дронів недостатній.

«Ми не даємо американським бійцям того, що їм потрібно, щоб вижити у війні сьогодні. Якби нам довелося завтра йти на війну, чи є у нас те, що нам потрібно? Ні», – зазначив Трент Еменекер, керівник проєкту «Портфоліо автономії» при підрозділі оборонних інновацій США.

Видання згадує недавній провал на Алясці, коли в рамках чотириденного військового випробувального табору американські військові не змогли ефективно використати дрони. Більшість безпілотників виявилися непридатними до запуску або не влучили в ціль. Один навіть завдав ураження не тому об’єкту, який був визначений як мішень.

На тлі цього Міністр оборони США Піт Хегсет нещодавно підписав наказ про «скорочення бюрократичних процедур» у виробництві дронів. У документі наголошено на необхідності для США не відставати від глобальної гонки в сфері військових безпілотників.

Нагадаємо: «За плату — але швидко»: країни ЄС погоджуються купити зброю у США для передачі Україні