Додому Новини регіону

Угорщина поширює дезінформацію про Україну перед опитуванням щодо її вступу в ЄС

Уряд Угорщини супроводжує бюлетені для громадянського опитування про членство України в Європейському Союзі інформаційними листками, які містять неправдиві дані про Україну. Це стало відомо з заяви речника угорського уряду Золтана Ковача, яку він оприлюднив у мережі Х.

“Сім ризиків” від уряду Орбана

За словами Ковача, угорці незабаром отримають бюлетені, у яких буде вказано “сім ключових ризиків” приєднання України до ЄС.

📌 Фінансовий ризик
Ковач стверджує, що кошти, які мали б отримати угорці, підуть в Україну. Крім того, в уряді Віктора Орбана заявили, що “Брюссель хоче спільних запозичень”, що нібито може призвести до боргових проблем для Угорщини.

📌 Сільськогосподарський ризик
Угорців лякають тим, що “Україна має величезні орні землі”, через що фермери можуть втратити субсидії ЄС.

📌 Харчова безпека
У пропагандистському матеріалі йдеться, що в Україні використовуються заборонені хімікати та генетично модифіковані культури, що нібито може вплинути на якість харчових продуктів у Європі.

📌 Ризик безпеки
В уряді Орбана заявили, що “Україна була осередком організованої злочинності до війни”, а після початку війни “зброя може потрапити в чужі руки”.

📌 Ринок праці
Також звучить теза, що дешева українська робоча сила може вплинути на рівень зарплат і створити ризики для пенсійної системи Угорщини.

📌 Медичний ризик
В інформаційному листку безпідставно стверджують, що “в Україні немає обов’язкових щеплень”, що, за словами угорських чиновників, становить загрозу для громадського здоров’я.

📌 Пенсійний ризик
Ще один пункт пропаганди стосується пенсій. В угорському уряді заявили, що “поспішний вступ України в ЄС” може поставити під загрозу виплати 13-ї пенсії в Угорщині.

Угорщина продовжує блокувати європейську інтеграцію України

Голосування щодо членства України в ЄС стартує в середині квітня, а повернути бюлетень поштою угорці мають до 20 червня.

У лютому 2025 року Угорщина заблокувала перший блок переговорів про вступ України до ЄС, висунувши додаткові вимоги. Будапешт наполягає на “захисті прав нацменшин”.

Президент України Володимир Зеленський нещодавно заявив, що переговори сповільнилися через блокування з боку однієї з країн-членів.

Водночас глава угорського МЗС Петер Сіярто підтвердив, що Угорщина не зніме вето, поки Україна не поверне угорській громаді “права, які були відібрані у 2015 році”.

Нагадаємо: У Румунії затримали кандидата у президенти, який виступав за зміну кордонів України