Сили оборони України завдали удару по аеродрому “Приморсько-Ахтарськ” у Краснодарському краї РФ, який російські війська використовують для запуску безпілотників Shahed.
Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ у соцмережах.
“Підрозділи Сил безпілотних систем ЗСУ, у взаємодії з іншими складовими Сил оборони, у ніч на 6 лютого уразили аеродром “Приморсько-Ахтарськ” у Краснодарському краї РФ”, – заявили у Генштабі.
Цей аеродром є важливим об’єктом для російської армії, оскільки саме тут відбувається зберігання, підготовка та запуск ударних дронів Shahed. Також він використовується для обслуговування авіації, що завдає ударів по українських територіях, зокрема Запорізькій та Херсонській областях.
“Підтверджено влучання та вибухи в районі цілі. Виникла пожежа. Результати ураження уточнюються”, – повідомили у Генштабі.
Українські військові наголосили, що такі удари будуть продовжуватися, оскільки вони спрямовані на знищення об’єктів, які забезпечують російську агресію проти України та терор цивільного населення.
Наслідки атаки: що кажуть експерти
Навіть якщо росіянам вдалося передислокувати свої літаки до удару, ураження аеродромної інфраструктури вже впливає на інтенсивність атак. Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Сергій Грабський пояснив в ефірі телемарафону, що це значно ускладнює противнику можливість запуску дронів та збільшує вартість його операцій.
“Та фактично ми у стані тривоги через це, починаючи з 19:30. Тому ураження такого об’єкта є виключно важливим для нас. Ми розуміємо, що це тільки початок… Маю переконливу надію, що такі удари завдаватимуть й по інших аеродромах РФ, таких як Халіно, Брянський тощо”, – сказав Грабський.
Він також зазначив, що цей удар демонструє збільшення можливостей української армії.
“ЗСУ досягли тієї оперативної спроможності, коли вже можуть завдавати досить інтенсивні удари по території противника своїм власним озброєнням”, – підкреслив експерт.
За його словами, через такі удари Росія змушена передислоковувати свої літаки та відводити їх подалі від фронту.
“Знищення аеродромної інфраструктури змушує противника відводити свої ударні засоби. Таким чином, збільшується ціна та знижується ефективність цих ударів”, – наголосив Грабський.
Також він зауважив, що значну роль у послабленні російських авіаударів відіграв дозвіл західних партнерів України використовувати далекобійну зброю для ударів по військових об’єктах на території РФ.
“Своєю чергою це вдвічі зменшило кількість керованих авіабомб, які РФ запускає по нашій території”, – додав експерт.