Додому Новини регіону

У Донецькій ОВА висловилися щодо об’єднання громад після деокупації

У період після визволення Донецької області від російської окупації виникає питання щодо об’єднання територіальних громад. Начальниця управління із забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування Донецької обласної військової адміністрації, Наталія Чукова, наголошує на цій ідеї, зазначаючи, що після відновлення території області буде важко багатьом громадам функціонувати самостійно через ряд складних економічних, технічних і правових викликів.

Проблеми з чисельністю населення, забезпеченням сільськогосподарською технікою та відсутністью правової спроможності у багатьох громадах після війни є серйозними перешкодами для самостійного існування. З цією метою, у Донецькій ОВА вивчають можливість об’єднання деяких громад після завершення бойових дій на всій території області. Питання щодо критеріїв та способів об’єднання наразі перебувають на етапі розробки, і вони будуть визначені з урахуванням реальної ситуації на звільнених територіях.

Особливу увагу слід приділити перерозподілу територіальних громад у зруйнованих містах та селах, які стали жертвами російської окупації. Враховуючи розміри зруйнувань, які завдали окупанти, Наталія Чукова підкреслює, що це питання є важливим для майбутнього розвитку регіону. До цього часу у Донецькій області діяло 66 об’єднаних територіальних громад, з яких 20 залишилися на окупованій території з 2014 року. Напередодні повномасштабного вторгнення РФ, на вільних територіях області проживало близько 1 890 000 громадян, однак тепер на цих землях залишилося лише близько 493 тисячі осіб.