Додому Новини регіону

Три чверті росіян підтримують війну проти України, більшість бажає мирних переговорів на власних умовах

Фото: відкриті джерела

За результатами жовтневого опитування незалежного “Левада-центру”, 76% росіян продовжують підтримувати війну проти України. Попри високий рівень підтримки війни, більше половини опитаних, 55%, виступають за мирні переговори, однак на умовах, вигідних для Росії. Продовження бойових дій підтримують 36%.

Рівень підтримки війни залишається стабільно високим, лише 15% опитаних не підтримують військові дії. Однак поступове збільшення кількості прихильників переговорів свідчить про певну втомленість суспільства від конфлікту. Особливо цей тренд посилився після подій у Курській області.

Які мирні переговори підтримують росіяни?

Хоча соціологи цього разу не уточнюють, яких саме мирних переговорів хочуть росіяни, попередні дослідження показували, що 70% були б готові припинити війну лише за умови збереження окупованих територій за Росією. У разі необхідності відступу з цих територій рівень підтримки завершення війни знижується до 30%.

Чи шкодують росіяни про початок війни?

Думки щодо можливого скасування війни залишаються розділеними. Якби у громадян була можливість повернутися в минуле, 40% скасували б рішення про початок війни, тоді як 44% підтримали б її знову. Це показує, що за півтора року суспільні настрої суттєво не змінилися.

Готовність росіян відправити родича на війну

Цікавим аспектом опитування є ставлення до участі рідних у війні. Близько половини опитаних готові відправити свого родича на фронт. З них 40% схвалили б таке рішення, тоді як 42% висловлюють невдоволення перспективою близької людини укласти контракт з Міністерством оборони РФ.

Дані опитування

Опитування “Левада-центру” проводилося з 24 по 30 жовтня 2024 року серед 1617 осіб у різних регіонах Росії. Дослідження проводилось методом особистого інтерв’ю вдома у респондентів. Статистична похибка не перевищує 3,4%.

Нагадаємо: Довіра до Путіна зростає, а до місцевої влади падає: наслідки криптомобілізації