Додому Новини регіону

Трамп і Україна: за яких умов США можуть кардинально змінити свою військову допомогу?

Фото: Рейтерс

Ветеран американської армії та OSINT-аналітик Раян МакБет поділився своєю думкою про можливі сценарії, за яких обраний президентом США Дональд Трамп змінить підхід до військової допомоги Україні. На думку МакБета, ключовим фактором може стати особиста образа Трампа на Володимира Путіна.

Можливий сценарій розвитку подій

Раян МакБет припускає, що після вступу Трампа на посаду, його адміністрація спробує ініціювати мирні переговори між Україною та Росією. Генерал Кіт Келлог, один із соратників Трампа, може звернутися до Москви з пропозицією про припинення вогню. Водночас адміністрація проконсультується з українською стороною, яка може заявити про бажання вступити до НАТО.

“Коли Путін відмовиться від мирної угоди, це може викликати обурення Трампа, адже той прагне закінчити війну за 24 години. У такому випадку Трамп, заради демонстрації сили, передасть Україні всю необхідну зброю,” – зазначив МакБет.

Особливості стилю Трампа

МакБет наголошує на схильності Трампа до мстивості, особливо якщо він відчуває, що хтось його підставив. Це може стати основним мотиватором для надання Україні значно ширшого спектру озброєння, ніж це робить адміністрація Джо Байдена.

“Я можу уявити, як Трамп за кілька тижнів почне надавати Україні найсучасніше озброєння, включно з тим, чого боялася надавати нинішня адміністрація,” – вважає експерт.

“Мирні плани” Трампа

Раніше стало відомо, що жоден із запропонованих “мирних планів” Трампа не передбачає членства України в НАТО. У його адміністрації обговорюються три основні підходи, які пропонують спецпредставник Кіт Келлог, обраний віцепрезидент Джей Ді Венс та колишній начальник розвідки Річард Гренелл. Усі вони включають замороження війни за нинішніми лініями фронту.

Хоча такий підхід виглядає як компроміс, експерти застерігають, що він може поставити під загрозу територіальну цілісність України і стратегічну безпеку Європи.

Нагадаємо: Українська делегація провела переговори із соратниками Трампа: результати оцінено позитивно