Додому Новини регіону

Трамп і план щодо України: перші сигнали та реакція Росії

Фото: відкриті джерела

План майбутнього президента США Дональда Трампа щодо завершення війни в Україні тільки починає формуватися, але вже викликає невдоволення у Кремлі. Про це розповів політичний експерт Тарас Загородній в інтерв’ю РБК-Україна.

Що відомо про плани Трампа?

За словами експерта, передвиборчі заяви Трампа не стосувалися України напряму, а були орієнтовані на американських виборців. Проте інформація, яка надходить від його оточення, вже викликає обурення в Росії.

“План щодо України тільки формується, і він вже не подобається росіянам. Там є два ключові моменти: фіксація лінії розмежування та відсутність роззброєння України. Росію це категорично не влаштовує”, – зазначив Загородній.

Позиція Кремля та реакція експертів

Російська влада, за словами експерта, висуває нереалістичні умови припинення вогню, зокрема вимоги щодо відмови України від вступу до НАТО та передачі під контроль Росії Запоріжжя, Херсона і Донецької області.

“Це маячня, яка ніколи не буде реалізована”, – наголошує Загородній. Він також вважає, що Трамп не буде слухати ідеї Путіна про “історичні права Росії” на сфери впливу в Європі.

“Путін, хочеш зі мною говорити – давай говорити. Про що? Про печенігів? Про Рюриковичів і те, що ти хочеш на цій підставі сферу впливу в Європі? Цю маячню він слухати не буде”, – зазначив експерт.

Альтернативний план: роль Майка Помпео

Загородній припускає, що у Трампа може з’явитися так званий “план Б”, який підтримує Майк Помпео. Він передбачає:

  • надання Україні масштабної військової допомоги через лендліз на суму 500 мільярдів доларів;
  • зняття обмежень на удари по території Росії;
  • перегляд відносин із Росією, виходячи з ситуації станом на 24 лютого 2022 року.

Експерт наголошує, що ці плани, хоча й не остаточні, вже формуються, і Трамп може діяти жорстко, керуючись інтересами США, а не симпатіями до України.

Глобальна стратегія Трампа

Дивні заяви Трампа про Панаму та Гренландію, на думку Загороднього, спрямовані проти Китаю. Він нагадує, що Китай має вплив у Панамському каналі та намагається контролювати арктичні маршрути через Гренландію.

Щодо Ірану, експерт вважає, що країна може стати наступною ціллю жорстких дій з боку США, особливо через активну позицію ізраїльського прем’єра Біньяміна Нетаньягу.

Нагадаємо: Дональд Трамп: Завершення війни в Україні стане моїм головним пріоритетом