Додому Новини регіону

Ситуація з водозабезпеченням і якість питної води в Донецькій області

Ситуація з водозабезпеченням і якість питної води в Донецькій області залишається складною. Через бойові дії частина населених пунктів області досі не отримують централізовано воду або отримують її з перебоями. У північно-західній частині області, в регіонах, які наближені до лінії фронту, ситуація є найбільш складною.

Місцевою і обласною владою здійснюються необхідні заходи для покращення водозабезпечення, зокрема, обладнання альтернативних джерел водопостачання та, за потреби, їх обладнання системами водоочищення. Також здійснюється підтримка гуманітарних місій, завдяки якій фільтровальні станції отримали генератори для попередження зупинки водопостачання на період відсутності електроенергії і внаслідок обстрілів агресора.

В області щоденно проводять лабораторні дослідження питної води як централізованого так і нецентралізованого водопостачання, у тому числі з альтернативних джерел. За сім місяців цього року було відібрано 2128 проб води, із яких 98 (це 4,61 %) не відповідали вимогам за мікробіологічними показниками. На санітарно-хімічні показники було досліджено 2088 проб питної води, з них у 365 пробах (17,5 %) зафіксовані перевищення встановлених нормативів.

Досліджується і вода з нецентралізованого водопостачання – усього 222 проби, з яких 81 (36,5%) мали перевищення встановлених нормативів за мікробіологічними показниками. На санітарно-хімічні показники з об`єктів нецентралізованого водопостачання досліджено 237 проб питної води, з них 68 мали перевищення встановлених нормативів.

Про результати досліджень постійно інформують місцеві органи влади, підприємства водного господарства, органи Держпродспоживслужби, власників приватних джерел водопостачання, надають відповідні рекомендації щодо використання води з тих чи інших джерел, проведення дезінфекції, знезараження і т.д.

Рекомендації щодо використання питної води в Донецькій області

  • Використовуйте воду з централізованого водопостачання лише після кип’ятіння.
  • Якщо ви використовуєте воду з альтернативних джерел, таких як колодязі, струмки, озера, обов’язково прокип’ятіть її перед вживанням.
  • Не пийте воду з відкритих джерел, таких як річки, струмки, озера.
  • Не пийте воду з кранів, якщо вони не працюють належним чином.
  • Не пийте воду з пляшок, які не були належним чином закриті.
  • Не пийте воду, яка має неприємний запах або смак.
  • Якщо у вас є якісь сумніви щодо якості питної води, зверніться до місцевих органів влади або органів Держпродспоживслужби.