Додому Новини регіону

Сибіга: Союзники мають бути з Україною на суші, в повітрі та на морі

Джерело фото: Global Images Ukraine/Global Images Ukraine via Getty Images

Майбутня система безпеки України повинна включати чітку військову присутність союзників на всіх фронтах — на суші, у повітрі та на морі. Про це заявив міністр закордонних справ Андрій Сибіга під час Години запитань до уряду у Верховній Раді.

Очільник МЗС наголосив, що жодна довготривала мирна угода не буде дієвою без потужних і надійних гарантій безпеки з боку партнерів. Україна, за його словами, веде активні консультації в цьому напрямку:

«Щодо потенційної відправки військових контингентів, то сьогодні ми ведемо дуже предметні консультації з союзниками з “Коаліції рішучих”», — сказав Сибіга.

Міністр повідомив, що Києву вже вдалося досягти розуміння щодо майбутніх ролей партнерів у безпековій архітектурі держави:

«Військова присутність союзників має бути і на суші, і в повітрі і на морі», — підкреслив дипломат.

Сибіга також звернув увагу на важливість збереження підтримки з боку США. У цьому контексті він нагадав про підписання міждержавної угоди з Вашингтоном, яка, за його словами, не містить жодних обмежень для України:

«Вона не містить жодних обмежень суверенних прав України щодо мінеральних ресурсів, об’єктів критичної інфраструктури та інших».

Крім того, угода відповідає європейському вектору України:

«Угода відповідає міжнародно-правовим зобов’язанням України перед ЄС та стратегічному курсу на вступ до Європейського Союзу. В угоді відсутні положення про будь-які боргові зобов’язання України», — уточнив міністр.

Говорячи про євроатлантичну інтеграцію, Сибіга нагадав, що лише український народ і держава мають право визначати своє майбутнє, включно з курсом до НАТО:

«Так, ми можемо не мати зараз консенсусу щодо членства країни в НАТО, але й надалі будемо активно працювати задля його досягнення. Проте Росія, як і жодна інша країна, не має і не матиме права вето на наш вибір», — наголосив міністр.

Щодо перспектив миру, очільник МЗС чітко заявив про позицію Києва: перемир’я можливе лише на справедливих умовах:

«Це Росія не готова і прагне війни. Україна не піде на так званий мир за будь-яку ціну. Принципові позиції країни щодо умов миру залишаються чіткими та незмінними. По-перше, ми не підемо на визнання будь-яких тимчасово окупованих територій російськими. По-друге, ми не погодимося на будь-які обмеження щодо структури, чисельності та інших характеристик Сил оборони України, обмеження оборонної промисловості, військової допомоги союзників чи присутності їх контингентів на нашій території».

Нагадаємо: У Римі Зеленський і Макрон домовилися: рішення за Путіним