Додому Новини регіону

Старі пісні про “нацистів” та нові виправдання: Чому Путін уникає миру в Україні

Фото з відкритих джерел

Навіть після згоди України на запропоноване США припинення вогню, Кремль продовжує шукати приводи для продовження війни. Цього тижня речник Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що хоча РФ підтримує заклики до миру, існують сумніви щодо здатності Києва контролювати “низку екстремістських і націоналістичних підрозділів, які просто не підкоряються Києву”. Таку тактику Москви аналізує головний редактор Business Ukraine magazine Пітер Дікінсон для Atlantic Council.

Журналіст вважає це черговою варіацією кремлівської пропаганди. “Це останнє виправдання є варіацією старого заїждженого тропу про “українських нацистів”, який вичерпно використовується Кремлем з 2014 року для легітимізації ескалації агресії Росії проти України… Тому не дивно, що Москва зараз посилається на цю фантомну фашистську загрозу, щоб відкинути заклики до припинення вогню”, – підкреслив Дікінсон.

Він нагадує, що підтримка ультраправих в Україні є однією з найнижчих у Європі (лише 2,16% на виборах 2019 року), а обрання президентом Володимира Зеленського, російськомовного єврея, робить російські наративи про “нацистів” абсурдними. “Того ж року українці також обрали російськомовного єврейського коміка Володимира Зеленського президентом країни. Єврейське походження Зеленського допомогло підкреслити абсурдність російського “нацистського” наративу… Найбільш відомим є те, що під час інтерв’ю італійському телебаченню у 2022 році міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров намагався захистити безпідставні претензії Москви, заявивши, що в Адольфі Гітлері “також текла єврейська кров””, – зауважив автор.

Окрім маніпуляцій про “нацистів”, Москва також ставить під сумнів легітимність української влади, спекулюючи на темі виборів, які не можуть проводитися під час воєнного стану згідно з Конституцією України. “На 2024 рік в Україні були заплановані президентські та парламентські вибори, але українська Конституція передбачає, що вибори не можуть відбуватися під час воєнного стану… офіційні особи в Москві неодноразово закликали до проведення нового загальнонаціонального голосування, стверджуючи, що президенту Зеленському бракує повноважень для укладення мирної угоди”, – нагадав журналіст.

На думку Дікінсона, ці спроби зірвати переговори, включно з ідеєю Путіна про зовнішнє управління виборами під егідою ООН, лише демонструють його небажання припиняти війну. Навіть значні поступки з боку Києва, як-от готовність до тимчасової окупації, не змінили позиції Кремля. Путін вимагає більше територій, припинення іноземної допомоги та фактичного роззброєння України.

“Він також вимагає припинити будь-яку іноземну допомогу і різко скоротити українську армію, перетворивши її на кістяк. Це залишить Україну розділеною, ізольованою, роззброєною і беззахисною перед подальшою російською агресією. Жоден український уряд не зможе довго залишатися при владі, якщо прийме максималістські умови Путіна. Та й сама Україна навряд чи пережила б таке самовбивче врегулювання”, – акцентував Дікінсон.

Висновок журналіста невтішний: попри зусилля адміністрації Трампа та поступки з боку України, Путін не прагне миру. “Хоча Путін, як і раніше, не бажає відкрито відкидати мирні пропозиції Трампа, його метою, очевидно, залишається повне підкорення України і фактичний кінець української державності”, – підсумував видавець.

Нагадаємо: Україна представила США конкретні пропозиції щодо припинення вогню: вони залишаються на столі