США оголосили новий пакет санкцій проти Росії, який охоплює понад 400 фізичних осіб та організацій, пов’язаних із енергетичним сектором РФ. Про це повідомив голова Офісу президента України Андрій Єрмак.
“Буде сильний удар по російській економіці,” – заявив він раніше, анонсуючи обмеження.
Санкції торкнулися ключових російських компаній, таких як “Газпром нефть”, “Сургутнефтегаз”, “Ингосстрах”, “АльфаСтрахування”, а також понад 20 нафтосервісних підприємств. Під обмеження потрапили керівники цих компаній, серед яких Олександр Дюков (“Газпром нефть”), Наіль Маганов (“Татнафта”), Вадим Воробйов (ЛУКОЙЛ) та інші.
Санкції проти енергетичного сектору РФ
Нові обмеження вперше ідентифікують увесь енергетичний сектор Росії як “шкідливу активність”. Це дозволяє США накладати санкції на будь-яку компанію або особу, залучену до цієї галузі. Окрім цього, особливу увагу приділено “тіньовому флоту” РФ. До санкційного списку потрапили 184 танкери, що, за словами Єрмака, має ускладнити Росії обхід “цінових стель” на нафту, встановлених країнами G7.
Вплив на експорт російської нафти
За даними Reuters, нові санкції боляче вдарять по російському нафтовому експорту до Китаю та Індії. До цього часу Росія використовувала “тіньовий флот” старих танкерів, застрахованих поза межами західних країн. Проте тепер під санкції потрапили не лише судна, а й страхові компанії, що обслуговували їх.
Індійські нафтопереробники, які раніше уникали співпраці із санкційними танкерами, тепер можуть зіткнутися з необхідністю вимагати від Росії значного зниження цін на нафту. Один із представників індійської нафтопереробної промисловості заявив, що нові обмеження можуть змусити Росію продавати нафту за ціною нижче 60 доларів за барель – саме стільки становить стеля, встановлена західними санкціями у 2022 році.