Додому Новини регіону

США не перешкоджають створенню спецтрибуналу для Росії – генсек Ради Європи

Фото з відкритих джерел

Нова адміністрація США не надсилає “негативних сигналів” щодо створення Спеціального трибуналу для притягнення Росії до відповідальності за злочин агресії проти України. Про це повідомив генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе в інтерв’ю “Європейській правді”.

Підтримка G7 – ключова

За словами Берсе, міжнародна підтримка спецтрибуналу має бути максимально широкою, адже це забезпечить його “тверду легітимність”.

“Щоб його створення підтримали і щоб над ним працювали багато країн не лише в Європі, а на всіх континентах. Роль G7 буде ключовою”, – наголосив генсек Ради Європи.

Він зазначив, що поки що від нової американської влади немає жодних сигналів, які б свідчили про небажання США підтримувати ініціативу.

“Поки що ми не маємо негативних сигналів від неї. Але ми побачимо під час переговорів, що саме це означає”, – зауважив Берсе.

Більше того, він заявив про “дуже позитивні сигнали”, адже країни “Групи семи”, зокрема США, “повністю підтримують Реєстр збитків і всі дискусії щодо наступних елементів”.

Готовність до дій

Генсек Ради Європи також підкреслив, що створення спецтрибуналу є одним з важливих кроків у забезпеченні міжнародної відповідальності за злочини Росії.

“Спеціальний трибунал також є частиною всього контексту. Він є частиною тих зусиль, яких ми можемо докласти, щоб забезпечити, що зрештою відповідальність візьме гору”, – пояснив він.

За словами Берсе, Основна група країн, яка працює над створенням трибуналу, “знайшла компроміси і рішення з усіх важливих питань”.

“Наскільки я знаю, їм потрібна ще одна невелика дискусія, щоб бути впевненими, що всі елементи домовленості узгоджені. І коли це буде – то Рада Європи готова до наступних кроків. Ми готові діяти хоч зараз”, – заявив він.

Наступні кроки

Генсек Ради Європи повідомив, що у 2025 році планується проведення переговорів щодо тексту міжнародної угоди, яка закріпить механізм роботи трибуналу.

“Цього року ми плануємо провести переговори про текст міжнародної угоди, а потім ще дипломатичну конференцію для ухвалення цього документа”, – підсумував Берсе.

Нагадаємо: Президент Зеленський і генсек Ради Європи обговорили створення трибуналу щодо злочинів Росії