Додому Новини регіону

СБУ завдає удару по очам Росії: знищено РЛС “Небо-У”

Фото: Інформатор

Нагадаємо: Україна скоро почне застосовувати дрони з дальністю польоту до 2000 км: BILD

Вчора ввечері українські спецслужби завдали ювелірного удару по російській системі повітряної розвідки. За допомогою семи дронів-камікадзе літакового типу було знищено радіолокаційну станцію (РЛС) дальньої дії “Небо-У” на території Брянської області РФ.

Знищена РЛС, вартість якої оцінюється в 100 мільйонів доларів, виконувала ключову роль у російській системі ППО, забезпечуючи контроль над повітряним простором на глибину до 700 кілометрів вглиб України.

“Завдяки вмілим діям українських офіцерів ворог позбувся чергового “ока”, яке допомагало йому виявляти наші літаки, вертольоти та безпілотники, а також коригувати удари по українських містах і селах”, – прокоментував подію представник СБУ.

Це вже другий випадок за короткий проміжок часу, коли українським спецслужбам вдається знищити РЛС “Небо-У”. Попередній комплекс було уражено на території Бєлгородської області.

Крім того, нещодавно українським військовим вдалося нейтралізувати радіолокаційний комплекс “Каста-2Е2” поблизу окупованого Бердянська.

Знищення цих радіолокаційних станцій суттєво послаблює можливості Росії з ведення повітряної розвідки та координації авіаударів по українських позиціях. Це, безсумнівно, матиме значний вплив на хід бойових дій на цій ділянці фронту, даючи українським військам значну перевагу.