Додому Новини регіону

«Розстріляна свобода слова»

С. Томіленко та Р. Карандєєв відкривають виставку

під такою назвою з 14 вересня по 2 листопада поточного року у національному музеї історії України у Другій світовій війни (меморіальний комплекс) триватиме виставка.

Участь у відкритті взяли голова НСЖУ Сергій Томіленко та в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв, генеральний директор Національного музею історії України у Другій світовій війні Юрій Савчук.

Серед експонатів особисті загиблих журналістів Макса Левіна, Івана Шульги, фрілансера Богдана Бітіка та ще багатьох журналістів, які загинуло або перебувають у полоні окупантів. Івсього ж загинулу на цій триклятій війні загинуло 72 журналісти України.

Сергій ТОМІЛЕНКО наголосив на необхідність документувати злочини окупанти, аби потім на їх основі міжнародні суди могли виконувати справедливі рішення. Також  С. Томіленко нагадав, що нині на деокупованих теріторіях України, діє вже 30 міських та районних газет, тобто друкованих засобів масової інформації.

Першою відновленою газетою стала на деокупованій території Харківської області була газета «Обрії Ізюмщини» (Головний редактор Костянтин Григоренко), а у Донецькій області – Лиманська «Зоря» (Головний редактор Олександр Пасічник). «Зоря» за 11 місяць після деокупації вийшло у світ 16 номерів міського часопису. Напочатку жовтня відзначатиметься річниця визволення Лиманщини від окупантів. Журналісти «Зорі» готують до цієї святої дати черговий номер місцевого часопису – 17-й.

Тож ми гордимося тим, що на виставці «Розтріляна свобода слова», національна спілка журналістів встановила стенд, присвячений Лиманській «Зорі». Це вже вдруге виставляються стенди на Всеукраїнських виставках. Перша у цьому році у холі станції метро «Золоті ворота», тепер у Національному музеї історії України серед кращих газет України.