Додому Новини регіону

Росія збільшила інтенсивність ударів по Україні за допомогою дронів-камікадзе

Фото: відкриті джерела

Росія значно наростила виробництво дронів-камікадзе та збільшила кількість ударів по Україні. За повідомленням Міністерства оборони Великобританії у соціальній мережі X (Twitter), ця тенденція триває і найближчим часом не прогнозується її зниження.

За даними британської розвідки, у жовтні 2024 року Росія випустила по Україні близько 2000 дронів-камікадзе, що на 700 більше, ніж у вересні. Інтенсивність атак зростає вже третій місяць поспіль, що свідчить про постійне збільшення потужностей виробництва і запуску безпілотних апаратів.

Причини зростання атак

Британська розвідка зазначає, що головним фактором збільшення кількості ударів є російські інвестиції в технології безпілотних літальних апаратів, диверсифікація поставок комплектуючих, а також розширення стартових майданчиків для запуску дронів. Темпи атак постійно збільшуються з середини 2024 року.

У першому тижні листопада темпи нальотів російських дронів залишалися на рівні останніх днів жовтня, що свідчить про стабільність цієї стратегії. Згідно з аналізом, основним обмежувальним фактором для цих операцій може стати нестача людських ресурсів для управління пусковими потужностями. Однак нинішні показники, ймовірно, стануть нормою, якщо виробництво залишатиметься безперешкодним.

Масовані атаки і наслідки для України

За даними Генштабу ЗСУ, за період з серпня по жовтень 2024 року Росія випустила по Україні понад 4300 ударних безпілотників. Силам української протиповітряної оборони вдалося збити 3063 з них, що становить близько 71%. Водночас 1052 дрони (24%) зникли з радарів, ймовірно, через протидію засобам радіоелектронної боротьби (РЕБ) або з інших причин.

Прямі влучення ворожих дронів становлять близько 5%, однак додаткові руйнування можуть бути спричинені уламками збитих безпілотників. Попри високий рівень успішності української ППО, зростання кількості атак створює значний тиск на захисників країни та ускладнює ситуацію на фронті.

Нагадаємо: Росія масово використовує на дронах Shahed-136 термобаричну бойову частину: новий виклик для захисту цивільних об’єктів